1908 – У Бердичеві біля 12 години ночі зафіксовано землетрус силою п’ять балів за шкалою Ріхтера.
Епіцентр землетрусу знаходився в області Вранча (Карпати, Румунія), де його сила становила біля 7 балів. Землетрус охопив Румунію, Болгарію, південно-західну Росію та Польщу.
Незвично сильно землетрус відчувався у Житомирі: люди падали з ліжок, бився посуд, перекидались меблі.
Цікаво, що цього ж дня, але вже 2013 року, Румунію знову трусило – тут зафіксовано землетрус тою ж силою у 5 балів, але у Бердичеві його вже не відчули.
1931 – У Харкові (на той час – столиці Радянської України) у робітничій родині, де виховувалось троє дітей, народився Гопта Анатолій Михайлович – військовослужбовець, кадровий офіцер.
Анатолій Гопта все життя присвятив військовій справі. Навчався у Київському Суворовському військовому училищі, закінчив Проскурівське (Хмельницьке) танкове училище. Військову службу проходив у Польщі, Чехословаччині, у СРСР.
У 1975 році підполковник Анатолій Гопта був призначений на посаду начальника 343-ї окружної школи прапорщиків, яку створили у Бердичеві у 1972 році. Школа на той час готувала молодих прапорщиків за 16 спеціальностями. Анатолій Гопта очолював школу впродовж наступних дванадцяти років – найдовший термін серед його попередників та наступників.
За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади міста та з нагоди ювілею – 575-ліття від року заснування Бердичева рішенням Бердичівського міськвиконкому за №479 від 18 серпня 2005 року Анатолію Михайловичу Гопті присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.
1942 – У місті Перм, перебуваючи тут в евакуації, померла Марія Яківна Будкевич – артистка опери (сопрано) та камерна співачка.
Марія Будкевич народилась у Бердичеві (у деяких джерелах вказується Варшава). Маючи звучний, гарний голос “сріблястого” тембру, з м’якою природною колоратурою та драматичним даром, Марія Будкевич з успіхом виступала на сценах Великого (Москва) та Маріїнського (Санкт-Петербург) театрів. Її партнерами по сцені були такі відомі артисти як Ф. Шаляпін, А. Брагін, А.М. Давидов, Л. Донськой, І. Єршов та інші видатні співаки того часу.
Після закінчення кар’єри Марія Будкевич проживала у Ленінграді, присвятила себе педагогічній діяльності.