Home Історія Цей день в історії 5 травня

5 травня

1314
0
SHARE

1919 – Згідно наказу №8 начальник Бердичівської повітової Робочо-селянської радянської міліції Гладких направив свого заступника Пращерука до Бердичівського повіту для організації там міліції. В наказі вказується: “…объявляю всем милиционерам Бердичева, кто не подпишет до 8 мая, согласно инструкции, обязательства службы в милиции, тот по истечении этого срока будет считаться уволенным от службы…”.

Штаб міліції знаходився по вул. Махнівській, 24 (нині вулиця Вінницька), у приміщенні колишнього готелю “Оріон”. На той час обов’язки автоінспектора виконували міліціонери, які до того ж боролися і з бандитизмом.


Зустріч Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського у Бердичеві. Зліва на право: польський генерал Антоні Лістовський, Головний Отаман УНР Симон Петлюра, військовий міністр УНР Володимир Сальський та командувач 2-ї (6-ї) Січової дивізії Марко Безручко.
Бердичів, 5 травня 1920 року (фото з приватної колекції).

1920 – У Бердичеві на залізничній станції відбулась зустріч керівника Польської держави маршала Юзефа Пілсудського з головою Української Народної Республіки, Головним отаманом Симоном Петлюрою.

Юзеф Пілсудський прибув до Бердичева першим. Коротка розмова обох керівників держав відбувала у потязі польського головнокомандувача. Ось як описав цю зустріч Юліуш Каден-Бандровський, польський прозаїк та публіцист, що входив до складу делегації: “Вони витягнули один до одного руки. Нахилили голови і поцілувалися. Мені здалося, що у цьому поцілунку, як на чутливіших вагах повис жах всієї крові отаманів і їх помічників, весь біль довготривалої боротьби, біль доріг і бездоріжжя, пожеж і знищень, домовленостей і розколів…”.

Після офіційних перемовин Симон Петлюра та Юзеф Пілсудський вийшли з вагону та ще довго обговорювали з членами делегацій питання співпраці. Тут і зафіксувала фотокамера розмову Симона Петлюри з польським генералом Антоні Лістовським на фоні залізничної водонапірної башти.

Передумовою цієї зустрічі керівників держав стало підписання 22 квітня 1920 року головою Польської держави Юзефом Пілсудським та головою Української Народної Республіки Симоном Петлюрою мирного договору, за яким ці держави ставали союзниками у боротьбі з радянською Росією. Мотивом до договору були надії українців на допомогу польського союзника відстояти незалежність УНР.


2010 – На третьому поверсі торгівельного комплексу, що знаходиться на вулиці Марини Раскової (мікрорайон М’ясокомбінату), урочисто відкрили нову амбулаторію сімейної медицини №3.

У новій амбулаторії працюють гінеколог та чотири сімейних лікаря. Кошти на її спорудження виділила не лише міська влада, але й численні приватні підприємці, про що свідчить дошка з прізвищами бердичівських бізнесменів та назвами підприємств та установ, які, не дивлячись на кризу, виділили кошти та необхідне обладнання для нового медичного закладу.

Стрічку перед входом до медичного закладу перерізали міський голова Василь Мазур, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук та начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Толстанов.

Фоторепортаж з цієї події представлено тут >>>


2014 – У День боротьби за права людей з інвалідністю, завдяки активній співпраці міської влади, громадської організації інвалідів на візках “Стимул” та навчально-реабілітаційного центру для неповносправних дітей “Насіння Надії” у Бердичеві гостинно відкрив свої двері Центр соціокультурної та активної фізичної реабілітації для дітей та молоді “На Рівних”, який розмістився у приміщенні будинку по вулиці Богунській, 3.

Відкриття центру – результат спільної роботи протягом кількох років багатьох людей, організацій, волонтерів та органів місцевого самоврядування Бердичева.

У відкритті Центру взяли участь меценати, благодійники проекту, голова обласної ГО “Жінка. Молодь. Сім’я” Неля Ковалюк та Команда українських гравців регбі на візках (керівник А.О.Сирий).

Міський голова Василь Мазур та голова громадської організації “Стимул” Юрій Яремчук перерізають стрічку перед входом до Центру реабілітації.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here