Home Історія Цей день в історії 5 лютого

5 лютого

1619
0
SHARE

1924 – У селі Білоцерківка (нині село Хмельове Бердичівського району) в багатодітній родині народився Бей Микола Митрофанович (1924-2012) – учасник німецько-радянської війни, хірург, Почесний громадянин Бердичівського району.

Бей Микола Митрофанович
(1924-2012).

Микола Бей із початком війни разом з друзями-однокласниками організував підпільну групу, яка діяла на теренах Бердичівського району, з 1944 року перебував у лавах Червоної Армії.

По закінченні війни Микола Митрофанович отримав медичну освіту та тривалий час працював хірургом у Бердичівській районній лікарні. За час роботи хірургом, а це більш як тридцять років, Микола Бей провів понад 15 000 операцій, врятувавши тисячі людських життів. У 2010 році під час 27-ї сесії Бердичівської районної ради депутати одностайно прийняли рішення про присвоєння партизану, фронтовику, “Праведнику світу”, колишньому хірургу районної лікарні Миколі Митрофановичу Бею звання “Почесний громадянин Бердичівського району”.

Помер Микола Митрофанович Бей 5 серпня 2012 року. Похований на кладовищі у селищі Гришківці Бердичівського району.


1937 – Цього дня у Бердичеві заарештовано Абрама Хаїмовича Горінштейна – голову Бердичівської міськради ОСОАВАХІМу (рос. – ОСОАВАХИМ, Общество содействия обороне, авиационному и химическому строительству, дана організація була попередником ДТСААФ), члена ВКП(б), єврея за національністю.

Абрам Горінштейн обвинувачувався за ст. 54-10 КК УРСР (“антирадянська пропаганда і агітація”). За постановою Особливої Наради при НКВС СРСР від 13 червня 1937 р. Абрам Горінштейн був ув’язнений до виправно-трудового табору на 5 років, але менш ніж за рік за постановою трійки при УНКВС по Дальбуду від 3 березня 1938 р. розстріляний 7 березня того ж року.

Абрам Хаїмович Горінштейн став жертвою політичних репресій, які страшною хвилею прокотились країною у 1937-1938 рр., був реабілітований лише у 1995 р.


1992 – У Бердичеві тривають заходи з прийняття присяги на вірність новоутвореній державі – Україні. Цього дня в актовому залі районного відділу внутрішніх справ працівники всіх підрозділів міліції на чолі з керівником Іваном Андрійовичем Кострицею прийняли присягу на вірність народу України.


2003 – В актовому залі Бердичівського медичного училища відбулась установча конференція зі створення Бердичівської міської організації фізкультурно-спортивного товариства “Спартак”. Головою міської ради товариства обрано лікаря-тренера Анатолія Дмитровича Биковського.

Фізкультурно-спортивне товариство “Спартак” – одне із перших спортивних товариств, яке було створено ще у колишньому Радянському Союзі 19 квітня 1935 року. У тому ж році була заснована українська організація товариства, яка стала частиною Всесоюзного ДСТ “Спартак”. Товариство об’єднало найдрібніші колективи фізкультури, в яких бурхливо почала розвиватись масова фізична культура і спорт та зростала спортивна майстерність.

Нині головою міського осередку фізкультурно-спортивного товариства “Спартак” є Ольга Миколаївна Ковальчук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here