Home Історія Цей день в історії 5 березня

5 березня

1389
1
SHARE

1953 – На підмосковній (“ближній”) дачі помер Йосип Віссаріонович Сталін – керівник Радянського Союзу.

Газета “Радянський шлях” за 7 березня.

У клубі заводу “Комсомолець”, у цехах машинобудівного заводу “Прогрес”, у великому залі головного корпусу цукрорафінадного заводу, у театрі шкірзаводу Ім. Ілліча, в організаціях, установах та інших промислових підприємствах Бердичева з цього приводу відбулись багатолюдні збори, під час яких виступаючі на них працівники висловлювали сум щодо непоправної втрати, яку понесла радянська країна.

Міськрайонна газета “Радянський шлях” рясніє траурними матеріалами й повідомленнями про те, що той чи інший колектив у цю важку для країни годину взяв на себе зобов’язання працювати ще краще. Так, навіть смерть вождя для влади ставала приводом закликати всіх до нового підйому соціалістичного змагання.


Інженер лінійного автозалу вузла зв’язку Анатолій Дубравський проводить перевірку обладнання міжміського зв’язку.

1969 – У районному вузлі зв’язку (колишня Бердичівська контора зв’язку) завершено монтаж нової міжміської автоматичної телефонної станції.

Завдяки цій станції абоненти Бердичева та району отримали можливість, опустивши в таксофонний автомат монету певного номіналу, самостійно викликати будь-якого абонента як у місті Житомирі, так і в інших містах Радянського Союзу. До цього міжміські переговори здійснювались виключно у ручному режимі за допомогою телефоністок.

1 COMMENT

  1. Хорошо помнится этот день 1953 года. Мама занималась домашними делами, я увлечённо читал книгу сказок… Вдруг к нам буквально вламывается рыдающая соседка. Ещё не зная причины, мама начинает тоже плакать и пытается успокоить её. Та удивлённо спрашивает: “Вы что, не знаете?”. Мама отрицательно кивает головой. “Так включите радио!”. Мама включает висящую на стене чёрную тарелку громкоговорителя. Через короткое время всё становится ясным… Соседка уходит. Вечером возвращается с работы явно ничего ещё не знающий отец. Мама снова всхлипывает и пересказывает ему главную новость этого дня. К моему удивлению, отец произносит: “Наконец-то…”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here