Home Історія Цей день в історії 4 серпня

4 серпня

1236
0
SHARE

1899 – У газеті “Волинь”, яка видається у Житомирі, цього дня була опублікована цікава стаття.

Стовпи поряд із греблею, 2009 р.

У статті вказується, що старі телеграфні стовпи, які демонтувались у зв’язку зі старінням та непридатністю до подальшого використання з лінії Індо-Європейського телеграфу (був уведений у дію на початку 1870 року), спритний бердичівський ділок на ймення Кривошеєв використовував для ремонту дерев’яного мосту через ріку Гнилоп’ять. Його працівники вбивали старі стовпи у гниле дно річки замість використання для цього товстих свай.

Так що цілком можливо, що окремі дерев’яні сваї, залишки яких ми нині можемо бачити поряд із сучасною греблею, є тими телеграфними стовпами Індо-Європейського телеграфу, які використовувались на лінії понад півтора століття тому.


1943 – Як повідомив генеральний поштовий комісар України, цього дня окупаційна влада організувала автобусне сполучення між містами Вінниця та Житомир. По лінії, яка пройшла через Бердичів, курсували автобуси тричі на тиждень за таким розкладом: з Вінниці до Житомира – щопонеділка, середи та п’ятниці; з Вінниці о 7,15 год. ранку, приїзд до Бердичева о 10.40 год. і до Житомира – о 12.15 год. У зворотному напрямку автобус курсував щовівторка, четверга й суботи, а саме: з Житомира о 12.30 год., приїзд до Бердичева о 13.50 год. і до Вінниці – о 17.30 год. Квитки продавались у поштових відділеннях, звідки і відходили автобуси. Оплата становила 6 пфенігів за 1 км. Клунки можна було брати тільки в обмеженій кількості, оплата за багаж – 1/10 частини від пасажирської оплати за кожні 20 кг.


1988 – На початку серпня могли б відзначати свій день народження, якби існували досі, наступні бердичівські кооперативи:

  • “Радуга” – по будівництву вуличних розподільних газопроводів та споруд на них за рахунок коштів громадян;
  • кооператив “Газовик” – по ремонту газових приладів по міжрайуправлінню газового господарства;
  • кооператив “Мода” при Бердичівській швейній фабриці ім. 60-річчя Радянської України;
  • кооператив “Булат” на заводі “Комсомолець”, що займався захисним покриттям коронок зубів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here