Home Історія Цей день в історії 4 лютого

4 лютого

1413
0
SHARE

1930 – Президія Бердичівського Окрвиконкому, беручи до уваги численні т. зв. “клопотання українців, поляків та росіян”, прийняла постанову, згідно якої з бердичівських храмів передбачено зняти церковні дзвони та передати їх у фонд індустріалізації України.

Фактичним ініціатором такого рішення був Народний Комісаріат Оборони УРСР, який під приводом прискорення індустріалізації (країні потрібен був кольоровий метал) мав на меті ліквідувати релігійну символіку.

Свідки тих подій згадували, що, наприклад, дзвони Успенського собору завантажили на двоє саней та під супроводом червоноармійців, озброєних гвинтівками, були доставлені на машинобудівний завод “Прогрес”, де їх і переплавили на метал. Через місяць надійшла черга хрестів кляштору Босих Кармелітів, згодом – хрестів та огорож на могилах старих кармелітанського та єврейського кладовищ Бердичева.


2016 – Верховна Рада України прийняла постанову №984-VIII, згідно якої у Бердичівському районі перейменовано наступні населені пункти: село Червона Зірка Великоп’ятигірської сільської ради на село Лісове, село Радянське (центр сільської ради) – на село Романівка.

Приводом для прийняття такої постанови став закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, прийнятий Верховною Радою у квітні 2015 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here