Home Історія Цей день в історії 4 квітня

4 квітня

1580
0
SHARE

1922 – У Бердичеві в багатодітній єврейській родині народився Еля Шаєвич Рондель.

Еля Шаєвич Рондель
(1922-2014).

У 1950-1980-х роках Еля Рондель працював продавцем газованої води у кіоску №12 (кіоск від магазину №1 бердичівського підприємства змішаної торгівлі), який знаходився неподалік від кінотеатру ім. Фрунзе. Вода, яку він продавав, користувалась значним попитом серед бердичівлян. І не в останню чергу з-за того, що Ізя до кожного покупця мав свій підхід, його жарти підіймали настрій. Так і здобув популярність серед бердичівлян як “Ізя-газировщик”, хоча ім’я Ізя було надане йому бердичівською шпаною.

У 1991 році Еля Рондель полишив Бердичів та переїхав до США на постійне місце проживання.

Помер Еля Рондель 13 жовтня 2014 року на 93-у році життя.


1925 – У місті відбулося засідання Президії Бердичівського Окружного виконавчого комітету, на якому заслухали питання “Про Бердичівський міський театр” (доповідач т. Басов).

Члени Президії вирішили вважати необхідним провести ремонт міського театру, а також збудувати літній театр. Беручи до уваги, що Бердичів не має іншої культурної установи, крім міського театру, який потребує капітального ремонту, то порушити клопотання перед Губвиконкомом з приводу дефіциту окружного бюджету і просити про надання дотації у сумі 13448 карбованців, або надання довготермінового кредиту на вказану суму.


Михайло Павлович Пасічник.

1953 – У селі Половецьке Бердичівського району в сім’ї сільських трудівників народився Михайло Павлович Пасічник – поет, письменник, публіцист.

Поетичний талант Михайла Пасічника проявився ще в дитинстві, його перші віршовані твори з’явились на шпальтах обласних газет, коли молодий поет навчався у старших класах середньої школи.

Михайло Пасічник отримав педагогічну освіту, деякий час працював вчителем у школі. Згодом працював у редакціях газет “Радянський шлях” (нині “Земля Бердичівська”), “Комсомольська зірка”. Впродовж тривалого часу виходять поетичні й художньо-документальні книги Михайла Пасічника – загалом їх нараховується понад 20.

Михайло Пасічник – поет-лірик, поет-філософ, поет-драматург, поет-психолог. Його віршам притаманні як простота й людяність, так і глибока думка й розважливість, метафоричність та яскрава образність. Письменник друкується в багатьох газетах та журналах України, зарубіжних країн – Росії, Киргизії, Таджикистану, Чехії, Болгарії, США. Журналістську працю Михайло Павлович поєднував із громадською – він став першим головою міського Товариства української мови ім. Тараса Шевченка (згодом повернуло собі первісну назву – “Просвіта”), балотувався кандидатом у депутати Верховної Ради України (1994), багато років поспіль обирався членом ради Житомирської організації Національної Спілки письменників України, з 2007 року – її голова.

У 2012 році рішенням Бердичівської районної ради Михайлу Павловичу Пасічнику присвоєно звання “Почесний громадянин Бердичівського району”.


1980 – Цими днями у міському Будинку культури відбувся конкурс патріотичної пісні, присвячений 110-й річниці з дня народження вождя Жовтневої революції В.І. Леніна.

У конкурсі брали участь художні колективи підприємств, установ та навчальних закладів міста. Добре враження на конкурсну комісію та слухачів справили вокально-інструментальні ансамблі “Вірність” заводу по ремонту обчислювальної техніки, “Джерела” Будинку культури заводу “Прогрес”, вокальний квартет із педагогічного училища, художніми керівниками яких були відповідно Олександр Шведов, Олесь Коляда та Микола Білеуш.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here