Home Історія Цей день в історії 4 вересня

4 вересня

1705
1
SHARE

1768 – Російські війська під керівництвом генерал-майора Петра Кречетнікова, які перед тим захопили бердичівську фортецю після 25-денної облоги, вивезли гармати та іншу зброю з кармелітської фортеці та цього дня полишили фортецю. Відповідно до наказу російської імператриці Катерини II Петро Кречетніков вирушив на гайдамаків з метою придушення повстання.

Після відходу російських військ кармеліти за 4 тижні знову відбудували фортецю, встановили гарнізон та гармати.

map_1768
Облога кляштору Босих Кармелітів. Гравюра Теодора Раковецького, 1768 р.

1931 – У вересні Бердичівській педагогічній школі (нині Бердичівський педагогічний коледж) присвоєно ім’я Володимира Петровича Затонського (1888-1938) – партійного і державного діяча, академіка Всеукраїнської академії наук (ВУАН).

Цікаво, що назви шкіл, вулиць, населених пунктів на честь Володимира Затонського в Україні з’явились ще при житті партійного діяча. Та після оголошення Затонського у 1937 році “ворогом народу” їм повернули попередні назви.


1941 – Під приводом відправлення на збір урожаю німецький каральний загін у складі підрозділу СС, 45-го німецького поліцейського резервного батальйону та підрозділу допоміжної української поліції, відібрав із гетто переважно молодих чоловіків та дівчат і провів масовий розстріл євреїв між селами Хажин та Бистрик. Всього цього дня карателями знищено 1303 мешканця, серед них 876 жінок і дітей.

Бердичівська трагедія вересня 1941 року стала першим масовим геноцидом єврейського населення, здійсненим гітлерівцями в Європі та Радянському Союзі.


2008 – Колектив ВАТ “Бердичівська фабрика одежі” (нині ПАТ “Бердичівська фабрика одягу”) отримав перемогу в обласному конкурсі “Кращий підприємець 2008 року” в номінації “Виробник найякіснішої продукції”.

Бердичівська фабрика, власником якої на цей час є угорська компанія, виготовляє чоловічі костюми та штани, які надходять у продаж до країн Європи під торговою маркою “BRAGA”.


2018 – Розпорядженням бердичівського міського голови №89 від 04.09.2018 р. за багаторічну сумлінну працю в галузі легкої промисловості, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади та з нагоди 60-річчя від дня народження Орденом міста Бердичева нагороджено голову правління ПАТ “Бердичівська фабрика одягу”, члена виконавчого комітету Стукало Галину Іванівну.

З клопотанням про нагородження свого керівника почесною відзнакою виступив трудовий колектив ПАТ “Бердичівська фабрика одягу”.

1 COMMENT

  1. Стукало мега не порядочный человек. Многим наделала неприятностей. Кстати и Линчика Григория Антоновича она подсидела. В какой то мере укоротила ему жизнь.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here