Home Історія Цей день в історії 4 березня

4 березня

1308
0
SHARE

1977 – У Бердичеві о 21 год. 21 хв. зафіксовано землетрус силою біля 5 балів за шкалою Ріхтера.

Епіцентр землетрусу знаходився у Карпатах (так звана зона Вранча), де його сила становила 7,2 бала. Під час землетрусу в оселях бердичівлян хитались меблі, у декого побився посуд.


Георгій Семенович Петровський
(1924-1989).

1989 – У місті Солнєчногорськ Московської області помер генерал-майор Георгій Семенович Петровський (1924-1989).

Георгій Петровський на початку січня 1944 року в складі танкового корпусу брав участь у визволенні Бердичева від німецьких загарбників. За проявлену мужність у боротьбі з німецькими військами Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року він був удостоєний звання Герой Радянського Союзу. У 1969 році Георгію Петровському присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Георгій Семенович Петровський неодноразово відвідував місто Бердичів, тут зустрічався з ветеранами – учасниками звільнення міста від загарбників.

Похований Георгій Петровський на Старому кладовищі міста Солнєчногорськ Московської області.


1996 – Цього дня голова Житомирської обласної державної адміністрації А.С. Малиновський підписав розпорядження №151 “Про взяття на облік і охорону пам’яток архітектури місцевого значення”.

У переліку нововиявлених пам’яток, які у відповідності до цього розпорядження взято на облік і охорону, є й пам’ятки, що знаходяться у місті Бердичеві та Бердичівському районі. Зокрема, у місті Бердичеві це 24 об’єкти (будівля синагоги по вулиці Свердлова, 8; будинки та споруди по вулиці Карла Лібкнехта, 6, 7/12, 11, 13, 17/9, 50, 53/1, 80; пантеон на могилі святого Леві Іцхака Бердичівського, особняки по вулиці Шевченка, 12, 14 та інше), у Бердичівському районі – 6 об’єктів (водяний млин у Швайківці, храми у селах Швайківка, Старий Солотвин, Скраглівка, Озадівка, комплекс шкільних приміщень у Скраглівці).


Іван Дементійович Лаврентьєв
(1925-2010).

2010 – У Бердичеві помер Іван Дементійович Лаврентьєв (1925-2010) – учасник німецько-радянської війни, Почесний громадянин міста Бердичева.

Іван Лаврентьєв народився у селі Кабаєвка Самарської губернії (нині село у Сєверному районі Оренбурзької області, РФ) у селянській родині. Іван Дементійович став одним із засновників ветеранського руху в Бердичеві: у 1987 році він увійшов до складу першої ради міської організації ветеранів, із грудня 1999 року по жовтень 2007 року виконував обов’язки голови міської ради ветеранів війни та праці. На цій посаді він продовжив роботу з формування ветеранських організацій міста, брав активну участь у житті територіальної громади.

Рішенням Виконавчого комітету Бердичівської міської ради №606 від 01.11.2005 р. за мужність і героїзм, проявлені при звільненні України від фашистських загарбників, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу серед молоді міста, з нагоди 61-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників Лаврентьєву Івану Дементійовичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Похований Лаврентьєв Іван Дементійович у Бердичеві у військовому секторі міського кладовища по вулиці Бистрицькій.

Могила Івана Лаврентьєва, 2011 р.

2021 – на 82-у році життя в селі Рея Бердичівського району помер Микола Степанович Дупляк (1940-2021) – колишній голова місцевого хмелерадгоспу, голова Бердичівської районної ради (1998-2002), депутат Верховної Ради України 1-го скликання, “Почесний громадянин Бердичівського району” (2009).

За період своєї трудової діяльності на будь-якій із посад Микола Степанович зарекомендував себе як добросовісний працівник, умілий організатор, справжній фахівець своєї справи. Він брав активну участь у розвитку соціально-культурної сфери села, де працював.

За значні успіхи, досягнуті у сфері сільського господарства, Миколі Степановичу присвоєно звання “Заслужений зоотехнік України”, він нагороджений орденом “Знак Пошани”, медалями.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here