Home Історія Цей день в історії 31 серпня

31 серпня

1855
0
SHARE

grif_181912 – Найбільший у Росії військовий дирижабль “Гриф” (виробництва компанії Luftfahrzeug GmbH, Німеччина), який належить 10-ій повітроплавальній роті, що дислокується в Бердичеві на Лисій горі, здійснив політ для коригування в ході навчань Київського військового округу.

Під час польоту дирижабль зазнав аварії. Учасники польоту не постраждали, але “Гриф” потребував проведення капітального ремонту: Шаръ ударился о землю, снова сломался винтъ, и гондолу поволокло по земле около полутора верстъ. Ударомъ о бугоръ выбило изъ поврежденной гондолы 28 пуд. балласта, и безпомощную команду понесло вверхъ. Выпускъ газа чуть не повлекъ разрыва оболочки, начавшую морщиться и складываться пополамъ. С помощью сбежавшихся крестьянъ селъ Быстрика и Меркушевки шаръ съ трудомъ, наконецъ спустился безъ вреда для команды и доставленъ въ эллингъ для исправленія поврежденій.


Жабко Володимир Йосипович.

1936 – У селі Варварівка Ємільчинського району Житомирської області в селянській родині народився Жабко Володимир Йосипович – керівник ряду сільськогосподарських підприємств Бердичівського району, Почесний громадянин Бердичівського району.

Володимир Жабко з 1967 року проживає на Бердичівщині, з 1969 року – голова колгоспу ім. Г. Котовського (до його складу входили села Хажин, Терехове, Бистрик, Кикишівка та Житинці). За наступні роки відсталий колгосп перетворився на господарство високої культури землеробства з міцною матеріальною базою. Загалом Володимир Йосипович працював незмінним головою колективних господарств до 2000 року – всього 31 рік.

Нагороджений Володимир Жабко двома орденами Трудового Червоного Прапора. Рішенням Бердичівської районної ради від 23.06.2009 року №191 Володимиру Йосиповичу Жабко присвоєно звання “Почесний громадянин Бердичівського району”.


1945 – Під час обідньої перерви біля 100 колгоспників і колгоспниць Журбинецького колгоспу імені Першого Травня, які працювали на молотьбі і в’язанні, з великим задоволенням переглянули концерт, даний їм групою артистів міського театру.

Виїзні вистави широко практикувались артистами театру з метою підняття загального культурного рівня трудящих.


Пароплав “Адмірал Нахімов” у Чорному морі.

1986 – Цього дня в Радянському Союзі сталась одна з найбільших техногенних катастроф – у Чорному морі о 23 годині 20 хвилин затонув у наслідку зіткнення з іншим радянським вантажним судном пасажирський пароплав “Адмірал Нахімов”. Це сталось за 15 км від Новоросійська і за 4 км від берега. При цьому загинуло 423 з 1243 осіб, що перебували на борту пароплава.

Скульптурна композиція на могилі Л.А.Пашковського.

Ця катастрофа своїм чорним крилом торкнулась і Бердичева – серед загиблих опинився один бердичівлянин – Леонід Альбертович Пашковський, викладач машинобудівного технікуму.

На його могилі, яка знаходиться на міському кладовищі, як згадка про трагедію встановили скульптурну композицію, яка зображає людину, що тоне серед буремних морських хвиль. Напис на скульптурній композиції: “Погиб при кораблекрушении”.


2001 – Працівники Житомирського Обленерго згідно з постановами Кабінету Міністрів України за наявні борги у Бердичеві відключили від електроенергії всі сім світлофорів. У зв’язку з цим значно зросла кількість порушень правил дорожнього руху: лише за 15 днів вересня зафіксовано понад 200 випадків порушень Правил проїзду пішохідних переходів.


2003 – На свято Першого дзвоника школярі всіх бердичівських загальноосвітніх шкіл безкоштовно отримали шкільний щоденник, який окрім своєї прямої функції – інструменту контролю за успішністю учня – ніс навчальну та пізнавальну функції: він містив інформацію про розвиток рідного міста, його історію, існуючі підприємства та установи.

Щоденник надрукували в рамках реалізації проекту “Патріотичне виховання молоді Бердичева” Бердичівської громадської організації “Фонд регіонального розвитку демократичних ініціатив” за підтримки Бердичівського міськвиконкому.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here