Home Історія Цей день в історії 31 грудня

31 грудня

2549
0
SHARE

1825 – У Бердичеві в штабі начальника 3-ї гусарської дивізії Ф.В. Рідігера заарештовано полковника, декабриста Артамона Захаровича Муравйова – командира Охтирського гусарського полку, що дислокувався у сусідньому містечку Любар.

artamon_muraviev
Артамон Захарович Муравйов
(1793-05.11.1846).

Через тиждень, 8 січня, Артамона Муравйова доставили до Санкт-Петербургу на головну гауптвахту. У той же день його перевели до Петропавловської фортеці (посадить по усмотрению и содержать строго, дав писать) в №1 бастіону Зотова. Ще через тиждень російський цар Микола I особисто провів допит заарештованого, після чого у той же день Артамона Муравйова повернули до фортеці з вказівкою закувати його у кайдани (присылаемого злодея Муравьева Артамона заковать и содержать как наистроже).

Так царська влада карала військових, причетних до грудневого повстання 1825 року у Санкт-Петербурзі, під час якого дворяни-революціонери за допомогою зброї прагнули встановити в Росії конституційний лад.


Пам’ятна дошка на стіні цеху №17, вересень 2017 р.

1968 – Цей день вважається початком трудової біографії ливарного цеху №17 машинобудівного заводу “Прогрес”: працівники цеху новозбудованого Ливарного комплексу відлили перші болванки і кілька плит та рам, одержали першу партію продукції.

У наступні роки ливарний цех №17, який збудували на східній околиці Бердичева, забезпечуватиме підприємство якісним литвом, що дало змогу збільшити об’єми виробленої продукції, розширити її асортимент.

Ливарний цех, виділений в економічно відокремлений підрозділ ЕВП “Прогрес-литво”, ритмічно функціонує й нині, виконуючи замовлення гірничо-збагачувальних комбінатів країни. Беруться ливарники і за непрофільні замовлення. Наприклад, у 2017 році ними на замовлення релігійної громади села Мирославка Бердичівського району відлито три великих дзвони для Свято-Покровського храму УПЦ (МП).

progres_01
Ливарний комплекс машинобудівного заводу “Прогрес”.
progres_02
Будівництво ливарного комплексу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here