1825 – У Бердичеві в штабі начальника 3-ї гусарської дивізії Ф.В. Рідігера заарештовано полковника, декабриста Артамона Захаровича Муравйова – командира Охтирського гусарського полку, що дислокувався у сусідньому містечку Любар.
Через тиждень, 8 січня, Артамона Муравйова доставили до Санкт-Петербургу на головну гауптвахту. У той же день його перевели до Петропавловської фортеці (“посадить по усмотрению и содержать строго, дав писать“) в №1 бастіону Зотова. Ще через тиждень російський цар Микола I особисто провів допит заарештованого, після чого у той же день Артамона Муравйова повернули до фортеці з вказівкою закувати його у кайдани (“присылаемого злодея Муравьева Артамона заковать и содержать как наистроже“).
Так царська влада карала військових, причетних до грудневого повстання 1825 року у Санкт-Петербурзі, під час якого дворяни-революціонери за допомогою зброї прагнули встановити в Росії конституційний лад.
1928 – Цього дня в Бердичеві відбувся вечір пам’яті місцевих революціонерів-більшовиків Пепи та Броні Сломницьких, Менделя Ейдельмана, Хлібопроса, Будника, Нісельзона та ін., які загинули у 1919 році під час боротьби з контрреволюцією. На зборах були присутні робітники 1-го Держшкірзаводу ім. Ілліча, фабрики «Перемога», заводу «Прогрес», робітники Союзу друкарів та інших підприємств міста.
По закінченні зборів робітники прийняли резолюцію, в якій серед іншого завірили, що будуть вірними продовжувачами справи завершення світової соціалістичної пролетарської революції, а також просили міськраду для увічнення пам’яті сестер Сломницьких порушити клопотання перед Центральними, радянськими та партійними органами про перейменування міста Бердичева на місто Сломницьк.
Але, на щастя, ця пропозиція не була втілена у життя і Бердичів своєї споконвічної назви не змінив.