Home Історія Цей день в історії 30 листопада

30 листопада

1596
0
SHARE

1908 – У недільний ранок, після всенічної служби, благочинним і настоятелем Успенського собору священиком В’ячеславом Бичковським освячений престол новозбудованого Миколаївського храму в ім’я святої великомучениці Варвари.

cerkva_myk
Миколаївська церква, фото 1910-х років.

А вже перед пізньою літургією єпископ Чигиринський Павло, що напередодні прибув до Бердичева, освятив і головний престол Миколаївської церкви, нині відомої як Свято-Миколаївський собор.

Не лише достатньо великий новий храм, але і площа перед ним не могли вмістити всіх бажаючих бути присутніми під час урочистого архієрейського освячення храму. Після божественної літургії єпископ Павло звернувся до присутніх у храмі з вітальним словом, в якому вказав на значення храму в житті кожного християнина. Не дивлячись на втому після тривалого богослужіння, владика більше години благословляв народ, що в більшості своїй прибув із навколишніх сіл.


gumeniuk_01
Марія Степанівна Гуменюк
(1914-1995).

1995 – У селищі Гришківці померла Марія Степанівна Гуменюк (1914-1995) – доярка, Герой Соціалістичної Праці.

З 1950 року Марія Степанівна працювала на молочнотоварній фермі колгоспу ім. Сталіна (згодом – ім. XXII партз’їзду) селища Гришківці. Вже у 1955 році надої від кожної корови, яку обслуговувала доярка, у середньому становили 4,5 тисячі літрів молока, а через два роки середньорічний надій молока від кожної корови вона довела до 6 тис. літрів. У 1958 році за високі показники у розвитку тваринництва Марії Гуменюк присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці.

Похована Марія Гуменюк у Гришківцях на селищному кладовищі.

gumeniuk_02
Могила Гуменюк М.С., 2010 р.

2002 – У приміщенні районного Будинку культури, що по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині це вулиця Європейська), вперше проведено відкритий чемпіонат міста з рукопашного бою. Участь у змаганнях взяли спортсмени з Бердичева, Житомира, Коростеня, Радомишля, Чуднова та ін.


2006 – Ухвалою №311113 від 30.11.2016 р. Господарського суду Житомирської області Відкрите акціонерне товариство “Бердичівське шкіроб’єднання ім. Ілліча” ліквідоване як юридична особа. Так одне з найпотужніших промислових підприємств Бердичева, яке проіснувало на теренах міста більш як століття, припинило своє існування.

Цій ухвалі суду передували ліквідаційні дії, які розпочались ще у 2002 році, коли той же Господарський суд своїм рішенням визнав ВАТ “Бердичівське шкіроб’єднання ім. Ілліча” банкрутом. На цей момент конкурсними кредиторами боржника були визнані:

  • Бердичівська об’єднана державна податкова інспекція на суму 707063,00 грн.
  • Бердичівське міське управління Пенсійного фонду на суму 438025,00 грн.
  • Відкрите акціонерне товариство ЕК “Житомиробленерго” на суму 43374,92 грн.
  • Дочірнє підприємство “Укртрансгаз”, в особі Бердичівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів на суму 118486,78 грн.
  • Відкрите акціонерне товариство “Житомирголовпостач” на суму 1435675,74 грн.
  • Колективне орендне підприємство “Бердичівтеплокомуненерго” на суму 207098,27 грн.
  • АК АПБ “Україна” на суму 576133,47 грн.

При проведенні процедури ліквідації виявили факти по безпідставному та протизаконному користуванню майном підприємства-банкрута сторонніми підприємствами. Також встановлено факт наявності на підприємстві-банкруті 50 радіоактивних елементів, які потребували негайної утилізації (20.11.2003 р. ліквідатор уклав угоду з підприємством “Родон” на утилізацію даних радіоактивних елементів та передано на утилізацію). З 23 жовтня 2003 р. ліквідатор передав до комунальної власності об’єкти соцкультпобуту, а саме: стадіон, гуртожиток, які не увійшли до статутного фонду підприємства, незавершене будівництво, три котеджі, полігон для відходів. Ліквідатором проведена робота по погашенню поточної заборгованості, яка виникла в період ліквідації (по заробітній платі, обов’язковим платежам та податкам).


2020Василю Мазуру – міському голові Бердичева 2002-2020 рр. – вручили Орден міста Бердичева. Церемонія нагородження відбулася у колі колективу працівників виконавчого комітету, в якому Василь Мазур пропрацював 23 роки, 18 з яких – на посаді голови міста.

27.11.2020 р. розпорядження про нагородження Василя Мазура підписав в. о. міського голови Сергій Онофрійчук. Текст розпорядження наводиться нижче:

«Розглянувши звернення членів виконавчого комітету Бердичівської міської ради – керівників підприємств, установ та організацій міста, схвалене на засіданні виконавчого комітету 23.11.2020, відповідно до Положення про порядок нагородження орденом міста Бердичева, затвердженого рішенням міської ради від 11.02.2003 № 136 «Про Положення про порядок нагородження орденом міста і Положення про відзначення Почесним знаком міста», керуючись п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

За багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розбудову та розвиток усіх галузей міського господарства, впровадження нових форм господарювання, кваліфікований підхід до вирішення питань життєдіяльності міста, збереження  історичних та примноження кращих сучасних традицій полікультурного центру Житомирщини, забезпечення міжнаціональної, міжконфесійної злагоди у громаді, розширення і зміцнення міжнародних зв’язків та мудре керівництво територіальною громадою м. Бердичева протягом 2002-2020 років, нагородити орденом міста Бердичева Мазура Василя Костянтиновича – Бердичівського міського голову».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here