Home Новини 30 травня 2018 року. Екскурсія єврейським кладовищем

30 травня 2018 року. Екскурсія єврейським кладовищем

1345
0
SHARE

Єврейський некрополь став наступним в історичній спадщині нашого міста, який відвідали учасники так званого “вуличного університету”. Незважаючи на пекуче сонце, охочих послухати краєзнавця Анатолія Горобчука не бракувало.

Двохсотлітнє кладовище зберегло у собі безліч таємниць єврейського народу. Із десяти тисяч окремих поховань, а саме такі оцінки нині дають фахівці, на сьогоднішні уціліло біля 550 надгробків. Краєзнавець розповів про типи існуючих на кладовищі надгробків, їх особливості, а для окремих розкрив таємниці, приховані від сторонньої людини символізмом зображень та візерунків. “Валянки”, обрізані дерева, саркофаги та мацеви розповіли про свою появу, особливості та історичну цінність.

З початком Перебудови у середині 80-х років розпочалось відновлення людської пам’яті про жертв голокосту та політичних репресій. Екскурсанти відвідали пам’ятні знаки, присвячені цим подіям, ознайомились із історією їх появи. Також група відвідала усипальню рабинів Тверських з Макарова, а головне – усипальню відомого у світі єврейського святого – бердичівського цадика Леві Іцхака бен Меїра, одного з найбільших засновників хасидизму. Майже всі вперше увійшли всередину усипальні, побачили могилу святого, ознайомились із його життям та тими моментами у його діяльності, які нині так шанують хасиди світу. Ця святість нині приводить тисячі віруючих до Бердичева, які відвідують могилу святого вдень та вночі.

Приємно визнавати, що історія бердичівського єврейства зацікавила не лише постійних відвідувачів “вуличного університету”, а й багатьох новачків, які з цікавістю слухали розповідь про таємниці цього кладовища.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here