Home Історія Цей день в історії 30 листопада

30 листопада

487
0
SHARE

1908 – У недільний ранок, після всенічної служби, благочинним і настоятелем Успенського собору священиком В’ячеславом Бичковським освячений престол новозбудованого Миколаївського храму в ім’я святої великомучениці Варвари.

cerkva_myk
Миколаївська церква, фото 1910-х років.

А вже перед пізньою літургією єпископ Чигиринський Павло, що напередодні прибув до Бердичева, освятив і головний престол Миколаївської церкви, нині відомої як Свято-Миколаївський собор.

Не лише достатньо великий новий храм, але і площа перед ним не могли вмістити всіх бажаючих бути присутніми під час урочистого архієрейського освячення храму. Після божественної літургії єпископ Павло звернувся до присутніх у храмі з вітальним словом, в якому вказав на значення храму в житті кожного християнина. Не дивлячись на втому після тривалого богослужіння, владика більше години благословляв народ, що в більшості своїй прибув із навколишніх сіл.


gumeniuk_01
Марія Степанівна Гуменюк
(1914-1995).

1995 – У селищі Гришківці померла Марія Степанівна Гуменюк (1914-1995) – доярка, Герой Соціалістичної Праці.

З 1950 року Марія Степанівна працювала на молочнотоварній фермі колгоспу ім. Сталіна (згодом – ім. XXII партз’їзду) селища Гришківці. Вже у 1955 році надої від кожної корови, яку обслуговувала доярка, у середньому становили 4,5 тисячі літрів молока, а через два роки середньорічний надій молока від кожної корови вона довела до 6 тис. літрів. У 1958 році за високі показники у розвитку тваринництва Марії Гуменюк присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці.

Похована Марія Гуменюк у Гришківцях на селищному кладовищі.

gumeniuk_02
Могила Гуменюк М.С., 2010 р.

2002 – У приміщенні районного Будинку культури, що по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині це вулиця Європейська), вперше проведено відкритий чемпіонат міста з рукопашного бою. Участь у змаганнях взяли спортсмени з Бердичева, Житомира, Коростеня, Радомишля, Чуднова та ін.


2006 – Ухвалою №311113 від 30.11.2016 р. Господарського суду Житомирської області Відкрите акціонерне товариство “Бердичівське шкіроб’єднання ім. Ілліча” ліквідоване як юридична особа. Так одне з найпотужніших промислових підприємств Бердичева, яке проіснувало на теренах міста більш як століття, припинило своє існування.

Цій ухвалі суду передували ліквідаційні дії, які розпочались ще у 2002 році, коли той же Господарський суд своїм рішенням визнав ВАТ “Бердичівське шкіроб’єднання ім. Ілліча” банкрутом. На цей момент конкурсними кредиторами боржника були визнані:

  • Бердичівська об’єднана державна податкова інспекція на суму 707063,00 грн.
  • Бердичівське міське управління Пенсійного фонду на суму 438025,00 грн.
  • Відкрите акціонерне товариство ЕК “Житомиробленерго” на суму 43374,92 грн.
  • Дочірнє підприємство “Укртрансгаз”, в особі Бердичівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів на суму 118486,78 грн.
  • Відкрите акціонерне товариство “Житомирголовпостач” на суму 1435675,74 грн.
  • Колективне орендне підприємство “Бердичівтеплокомуненерго” на суму 207098,27 грн.
  • АК АПБ “Україна” на суму 576133,47 грн.

При проведенні процедури ліквідації виявили факти по безпідставному та протизаконному користуванню майном підприємства-банкрута сторонніми підприємствами. Також встановлено факт наявності на підприємстві-банкруті 50 радіоактивних елементів, які потребували негайної утилізації (20.11.2003 р. ліквідатор уклав угоду з підприємством “Родон” на утилізацію даних радіоактивних елементів та передано на утилізацію). З 23 жовтня 2003 р. ліквідатор передав до комунальної власності об’єкти соцкультпобуту, а саме: стадіон, гуртожиток, які не увійшли до статутного фонду підприємства, незавершене будівництво, три котеджі, полігон для відходів. Ліквідатором проведена робота по погашенню поточної заборгованості, яка виникла в період ліквідації (по заробітній платі, обов’язковим платежам та податкам).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here