Додому Історія Цей день в історії 30 листопада

30 листопада

241
0
ПОДІЛИТИСЬ
cerkva_myk
Миколаївська церква, фото 1910-х років.

1908 – У недільний ранок, після всенічної служби, благочинним і настоятелем Успенського собору священиком В’ячеславом Бичковським освячений престол новозбудованого Миколаївського храму в ім’я святої великомучениці Варвари. А вже перед пізньою літургією єпископ Чигиринський Павло, що напередодні прибув до Бердичева, освятив і головний престол Миколаївської церкви, нині відомої як Свято-Миколаївський собор.

Не лише достатньо великий новий храм, але і площа перед ним не могли вмістити всіх бажаючих бути присутніми під час урочистого архієрейського освячення храму. Після божественної літургії єпископ Павло звернувся до присутніх у храмі з вітальним словом, в якому вказав на значення храму в житті кожного християнина. Не дивлячись на втому після тривалого богослужіння, владика більше години благословляв народ, що в більшості своїй прибув із навколишніх сіл.


gumeniuk_01
Марія Степанівна Гуменюк
(1914-1995).

1995 – У селищі Гришківці померла Марія Степанівна Гуменюк (1914-1995) – доярка, Герой Соціалістичної Праці.

З 1950 року Марія Степанівна працювала на молочнотоварній фермі колгоспу ім. Сталіна (згодом – ім. XXII партз’їзду) селища Гришківці. Вже у 1955 році надої від кожної корови, яку обслуговувала доярка, у середньому становили 4,5 тисячі літрів молока, а через два роки середньорічний надій молока від кожної корови вона довела до 6 тис. літрів. У 1958 році за високі показники у розвитку тваринництва Марії Гуменюк присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці.

Похована Марія Гуменюк у Гришківцях на селищному кладовищі.

gumeniuk_02
Могила Гуменюк М.С., 2010 р.

2002 – У приміщенні районного Будинку культури, що по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині це вулиця Європейська), вперше проведено відкритий чемпіонат міста з рукопашного бою. Участь у змаганнях взяли спортсмени з Бердичева, Житомира, Коростеня, Радомишля, Чуднова та ін.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here