1905 – У Бердичеві відбулось перше засідання Будівельного комітету по спорудженню нової кам’яної Миколаївської церкви на місці нинішньої дерев’яної. Розпочалось засідання після вранішньої Літургії з “молебна о даровании помощи Божьей в святом деле строительства нового храма” перед образом святителя Миколая за участі духовенства бердичівських церков і при великій кількості віруючих людей.
2004 – На підставі Директиви Міністерства оборони України №312/1/014 від 18.06.2004 р. на базі 62-ї окремої механізованої бригади, що дислокувалась у Бердичеві на Червоній горі, цього дня сформовано 26-у артилерійську бригаду у складі 8-го армійського корпусу Територіального управління “Північ” (офіційно День 26-ї Бердичівської артилерійської бригади відзначається 5 липня, коли було підписано перший наказ по 26-й артилерійській бригаді).
За роки свого функціонування 26-та Бердичівська артилерійська бригада та її окремі підрозділи брали участь у всіх навчаннях 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, у тому числі в 2014-2016 рр. – в зоні АТО. За вагомі досягнення у бойовій підготовці у 2008 році артилерійській бригаді було присвоєно почесне найменування “Бердичівська”.
2007 – У Бердичеві померла Людмила Ільківна (Іллівна) Горбаченко – Почесний громадянин міста Бердичева.
Людмила Горбаченко з 1947 року працювала електрозварювальником у котельно-зварювальному цеху машинобудівного заводу “Прогрес”, де досягла значних вершин у праці. Вона тричі обиралась депутатом Бердичівської міської Ради, згодом також тричі ставала депутатом найвищого виборчого органу Радянського Союзу – Верховної Ради. Людмила Ільківна активно працювала у виборчому окрузі, брала участь у вирішенні нагальних питань розвитку міста, області, держави.
За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста та з нагоди 575-ліття від року заснування Бердичева виконавчий комітет Бердичівської міської ради рішенням №479 від 18.08.2005 р. присвоїв Горбаченко Людмилі Ільківні звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.
Похована Людмилі Ільківні Горбаченко на міському кладовищі в секторі почесних поховань.
2008 – Цього дня відбулось пленарне засідання депутатів Бердичівської районної ради XVII сесії V скликання. На цьому засіданні депутати прийняли рішення про затвердження гербу і прапора Бердичівського району.
Великим гербом району став щит, розділений на два рівновеликі поля зеленого і червоного кольору. У щиті розміщені два накладені навхрест золоті бердиші, між ними чотири срібні шишки хмелю. Щит з гербом району охоплює вінок із дубових зелених гілок, золотих колосків пшениці та трьох червоних кетягів калини, перевитий синьо-жовтою стрічкою. Щит увінчаний золотою територіальною короною зі стилізованими під рослинні елементи зубцями.
Прапор району – прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. Воно складено з двох рівновеликих вертикальних смуг – зеленої (від древка) та червоної (від вільного краю).
Після закінчення пленарного засідання депутати зробили групову фотографію у пам’ять про цю історичну подію. На фото представлені всі депутати районної ради, які брали участь у пленарному засіданні.