Home Історія Цей день в історії 3 серпня

3 серпня

1540
0
SHARE

1924 – У 67-річному віці від серцевого нападу в Бішопсборн біля Кентербері, Англія, помер Джозеф Конрад (Юзеф Теодор Конрад Коженьовський) – видатний англійський письменник, який народився в селі Терехове нині Бердичівського району в родині польського поета Аполлона Коженьовського та його дружини Евеліни.

Джозеф Конрад (Юзеф Теодор Конрад Коженьовський), (1857-1924).

Юзеф Коженьовський рано осиротів, у 17-річному віці влаштувався моряком у французький торговий флот. У 1881 році отримав сертифікат, що надавав право бути капітаном, та британське громадянство і офіційно змінив ім’я на Joseph Conrad.

Джозеф Конрад багато подорожував, прожив життя, сповнене пригод. Побачене та пережите надихнуло його на написання перших літературних творів. У 1894 році, у віці 36 років Джозеф Конрад залишив море через погане здоров’я і вирішив присвятити себе літературній праці. За наступні роки він написав більш як 20 романів, які стали класикою англійської літератури та зробили його ім’я всесвітньовідомим.

Поховали Джозефа Конрада на Кентерберійському цвинтарі, Англія.


Антон Рафаїлович Яворський.

1941 – В окупованому німецькими військами Бердичеві на квартирі колишнього військового керівника Бердичівського технікуму хімічного машинобудування Антона Рафаїловича Яворського відбулась перша нарада активних учасників антифашистських підпільних груп, що об’єдналися у боротьбі проти німецьких загарбників.

Першими кроками бердичівських підпільників стали друкування і розповсюдження листівок, в яких публікувались зведення Радянського інформаційного бюро (рос. Совинформбюро).


1944 – У місті розпочали роботу курси медичних сестер, випускники яких направлялися на роботу до військових госпіталів, які дислокувались у місті.

У цей час, починаючи з січня 1944 року по грудень 1945 року, у Бердичеві діяло 37 різнопрофільних госпіталів із терміном дислокації у місті від 6 днів до одного року.


1977 – У серпні відбулось об’єднання двох міських шкіл: 8-річної школи №16 та середньої школи №3, які розташовані по вулиці Пушкіна. Обидві школи тривалий час працювали як один навчальний заклад.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here