1920 – Цього дня в Бердичеві відбулись святкові урочистості з нагоди Конституції Речі Посполитої (Республіки Обох Націй) 3 травня 1791 року.
В урочистостях взяли участь місцеве католицьке духовенство, польські підрозділи з числа 15 піхотної дивізії, а також українські військові.
1938 – Бердичів відвідав український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу Олександр Довженко.
Режисер якраз працював над художнім фільмом “Щорс”, де за сценарієм окремі події відбувались у Бердичеві. Олександр Довженко оглянув місто, визначаючись із натурою. Також побував у Бердичівському історичному музеї, де після огляду зробив запис у книзі для відвідувачів: “Дуже добре враження справило перш за все ставлення працівників музею, за це велике спасибі. Музей організовано із знанням справи і любов’ю. Тільки при таких умовах і можна було зібрати і зберегти історико-культурні пам’ятки нашої прекрасної Батьківщини, її старовини“.
На жаль, бердичівські сцени фільму “Щорс” знімали не у нашому місті, а в Кам’янець-Подільському.
1949 – Уряд СРСР оголосив про Четверту державну позику відбудови й розвитку народного господарства СРСР, кошти від якої направлялись на відбудову зруйнованої війною країни.
З нагоди оголошення Четвертої позики на підприємствах, установах, навчальних закладах Бердичева відбулись мітинги, на яких партійні працівники та агітатори закликали бердичівлян до активного підписання на нову позику. Вже до 9 години вечора того ж дня жителі міста підписались на облігації позики на загальну суму 4 млн. 59 тис. карбованців.
1990 – У Бердичеві створено міський осередок громадсько-політичної організації “Народний Рух України за перебудову”.
Головою новоствореного осередку обрано інженера-конструктора машинобудівного заводу “Прогрес” Павла Володимировича Передрія. Першими активістами Руху в місті стали підприємці Богдан Степанюк, Анатолій Кашпірук, педагоги Володимир Мариняк, Петро Костюк, Сергій Нецевич, інженер Сергій Мішук.
1998 – Цього дня в парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка відбулося святкування 50-річчя з дня проголошення незалежності держави Ізраїль.
В рамках цього заходу міський клуб “Біла тура” організував бліц-турнір з шахів, участь у якому взяли 16 найсильніших шахістів Бердичева різного віку. Гра проходила по круговій системі в одне коло, змагання проводив головний суддя, керівник шахового клубу “Біла тура” В.Е. Турчанович.
У результаті гострої спортивної боротьби призерами стали: Сергій Хохлов – 12 очок, Леонід Троц – 11,5 очок, Мирослав Грінберг – 11 очок. Рабин Бердичівської релігійної громади Шлома Бруєр вручив переможцям змагання цінні пам’ятні подарунки.
2011 – У Бердичеві помер Іван Єлисейович Громенко (1915-2011) – педагог, історик, кандидат історичних наук.
Іван Громенко народився 12 лютого 1915 року в селі Новоданилівка Якимівської волості Мелітопольського повіту Таврійської губернії (нині Запорізька область) у багатодітній селянській родині. З 1953 року проживав у Бердичеві, працював викладачем, завідуючим кафедрою суспільних наук Бердичівського педагогічного інституту.
На початку 1970-х років Іван Громенко у співавторстві з Олексієм Павловим створив нарис з історії Бердичева та Бердичівського району, який увійшов до енциклопедичного видання “Історія міст і сіл Української РСР” (1973). І хоча з огляду на час появи зміст нарису був ідеологічно заангажованим, значна частина матеріалів мала недомовки або подавалась однобоко, на наступні три десятиліття він став основною працею з історії Бердичівщини. Його дані широко використовували у своїй роботі учні, педагоги, краєзнавці та всі, хто цікавився історією Бердичева.
Похований Іван Єлисейович Громенко на загальноміському кладовищі по вулиці Бистрицькій.