Home Історія Цей день в історії 3 квітня

3 квітня

1608
0
SHARE

1825 – Цього дня російський імператор Олександр I офіційно затвердив новий Генеральний план містечка Бердичів.

Генеральний план містечка Бердичів, 1825 р.

Генеральний план враховував існуючу забудову історичного центру поблизу кармелітського монастиря разом із торговими і громадськими спорудами. Ядром головного архітектурного ансамблю визначено фортецю-монастир, планування західної частини міста набуло радіально-концентричного характеру.

На жаль, втілити цей план у життя міська влада не зуміла.


1930 – У селі Березівка Радехівського району нині Львівської області народився Василь Іванович Припутницький – лікар, лікар-хірург.

Василь Іванович Припутницький.

З 1973 року Василь Припутницький проживає у Бердичеві, працює спершу хірургом, згодом очолив хірургічне відділення центральної міської лікарні. За роки своєї праці в бердичівській міській лікарні Василь Припутницький провів понад 20 тисяч операцій. Загальний стаж роботи хірурга – 53 роки, з низ 27 – завідуючим відділенням хірургії міської лікарні.

Рішенням Виконкому міської ради №500 від 19 серпня 2004 року за багаторічну самовіддану працю в органах охорони здоров’я, розвиток хірургічної служби міста, високий професіоналізм, наставницьку діяльність, активну участь у громадському житті міста, плідну роботу на посаді голови правління “Лікарняної каси”, враховуючи звернення центральної міської лікарні, Василю Івановичу Припутницькому присвоєно звання “Почесного громадянина міста Бердичева”.


1937 – Цього дня в Бердичеві відбулась перша міська конференція радіослухачів та радіоаматорів.

Радіовузол у Бердичеві був організований у 1930 році, і як зазначили на конференції, на цей час у місті на квартирах трудящих діє 1589 радіоточок, в установах міста – 150. У Бердичеві працює п’ять аматорських радіогуртків, які об’єднували навколо себе молодь, що бажає отримати нові для себе технічні знання.


1953 – Газети країни повідомили про чергове зниження державних цін в СРСР на промислові та продовольчі товари, і “радісна звістка облетіла місто”:

– Тільки від шостого зниження цін моя реальна місячна заробітна плата збільшилася на 100 карбованців, – заявляв у місцевій газеті “Радянський шлях” фрезерувальник заводу “Комсомолець” В. Полторакін. Денне завдання він дав слово виконувати на 180-200 відсотків від норми.

Зниження цін в СРСР відбувалось щороку навесні починаючи з 1948 року і передбачало зниження ціни роздрібних товарів у межах 10-20%. Але цьому зниженню передувала жорстка грошова реформа 1947 року, у ході якої населення втратило значну частину збережень (гроші, що перебували на руках у населення, міняли по курсу 10 до 1). Окрім того, полиці магазинів (за винятком столиці та деяких міст) були практично порожніми, і щорічне пониження цін на товари не мало значного впливу на добробут основної маси населення – країна жила виключно бідно, особливо у сільській місцевості.


1994 – Цього дня відбулось повторне голосування по кандидатам в народні депутати України по Бердичівському виборчому округу №156. В результаті першого голосування, яке відбулось 26 березня, до повторного голосування допустили двох кандидатів, які набрали найбільше голосів – Адама Васильовича Чикала («за» 26633) та Павла Володимировича Передрія («за» 10043). Після підрахунку повторного голосування найбільшу кількість голосів («за» 49277) отримав Адам Чикал, який і був обраний народним депутатом від Бердичівського округу.

Адам Чикал став першим народним депутатом, обраним до Верховної ради України від Бердичівщини за часів незалежності.


2013 – У бердичівському Палаці спорту під егідою Житомирської обласної федерації футболу відбулась фінальна стадія Першого чемпіонату Житомирської області з футзалу серед аматорських команд.

У першості брали участь команда “Промінь” із Малина та дві бердичівські команди – “Шкіряник” та “Пивзавод”. Перше місце виборола команда з Малина, друге посів “Пивзавод”, третє – “Шкіряник”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here