Home Історія Цей день в історії 3 вересня

3 вересня

1650
0
SHARE

1908 – З вересня у Бердичеві почало діяти семикласне комерційне училище ім. Пушкіна (нині це приміщення обіймає Бердичівський педагогічний коледж). Курс навчання в училищі тривав 7 років, у кожному класі здобували освіту до 40 учнів.

Водночас, окрім чоловічого, в цьому будинку було відкрите жіноче середнє комерційне училище, а також вечірні торговельні курси. Перший випуск комерційного училища припав на роки Першої світової війни.

kom_uchilishe_01
Новозбудоване комерційне училище по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська).

1938 – Бердичів відзначив 24-й Міжнародний юнацький день. З цієї нагоди вранці вулиці міста заполонила молодь, а разом з нею і старі кадровики Бердичева. Біля пам’ятника вождю Жовтневої революції Володимиру Леніну по вулиці Карла Лібкнехта встановили трибуну, повз яку пройшли колони: спочатку учні міських шкіл з великим портретом вождя та транспарантом, на якому великими літерами була написана крилата фраза – “Спасибі товаришу Сталіну за наше щасливе дитинство!”. Далі йшла колона молоді. Кращим студентам маштехнікуму випала честь пронести велике панно “Товариш Сталін серед молоді”.


2006_09_03_00
Під час змагань зі стрибків у висоту. Стрибок виконує Наталія Гапчук. 3 вересня 2006 р.

2006 – У Бердичеві біля міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника відбувся міжнародний турнір зі стрибків у висоту “III Меморіал Віталія Лонського”. У змаганні взяло участь 20 спортсменів з України, Росії та Білорусі.

Перше місце у змаганнях серед чоловіків виборов Віктор Шаповал (Україна, Вінниця), який подолав планку на позначці 223 см. Серед жінок першість з результатом 183 см. виборола Олена Демидова (Україна).


2006 – У приміщенні музичної школи, яка розташована на території комплексу Босих Кармелітів, відбулась презентація художньої книги “Фріда” київської письменниці Марини Гримич. Роман описує психологічні пошуки головної героїні на тлі історії Бердичева та його маленької частини – будинку, що розташований по вулиці Торговій, 4.

2006_09_03_grymych_00
Марина Гримич виступає на презентації книги.

Опинившись після тривалої відсутності у напівзруйнованому домі свого дитинства, головна героїня роману — успішна бізнес-леді Фріда — бродить його порожніми кімнатами і химерними чорними ходами, лабіринтами своєї пам’яті, підземеллями історії старовинного міста, зустрічаючи на своєму шляху привид Ґешефта, вічного мандрівника часу Юру-юродивого, представників давніх аристократичних польських родів, вірменських торгівельних династій і єврейських підприємницьких фамілій, знаменитих картярів, гендлярів, коханців, фарцовщиків і контрабандистів.


2010 – У Бердичеві на площі біля міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника під егідою Федерації легкої атлетики України відбувся міжнародний турнір зі стрибків у висоту “VII Меморіал Віталія Лонського”. У змаганні взяли участь 19 спортсменів з України, Росії та Білорусі.

2010_09_03_00
Під час змагань зі стрибків у висоту, 3 вересня 2010 р.

Перемогу у змаганнях серед жінок вдруге поспіль отримала бердичівлянка, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка України Наталія Гапчук, яка здолала планку на висоті 189 см. Гідну конкуренцію їй склали майстри спорту Людмила Йосипенко (Київ) та Оксана Окунєва (Миколаїв), які зайняли відповідно друге та третє місця. Наталія Гапчук наприкінці змагань виставила планку на висоті 192 см., з якою перемогла на минулорічному Меморіалі, але здолати її так і не змогла.

Перемогу серед чоловіків здобув стрибун із Росії – майстер спорту міжнародного класу Едуард Мальченко, який здолав планку на висоті 225 см.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here