Home Історія Цей день в історії 29 січня

29 січня

1382
0
SHARE

1902 – У січні в новозбудований будинок міської думи, що розташувався на Театральній площі, переїхала міська управа, хоча оздоблювальні роботи у зведеному будинку ще не завершились.

Міська Дума.
Фото початку XX ст.

Причиною цього поспішного переїзду стала поява великої тріщини в одному з приміщень кармелітанського монастиря, яке управа та міське поліцейське управління займали з 1867 року. Тріщина, на думку спеціалістів, направлених губернським управлінням, несла загрозу мешканцям будівлі.

Зведена двоповерхова будівля міської думи мала велику залу для думських засідань, в якій також передбачалось проведення народних читань, публічних концертів та спектаклів.

Нині в колишньому будинку міської думи, що розташований по вулиці Вінницькій, 21, знаходиться Центр позашкільної освіти ім. О.В. Разумкова.


1944 – Через три тижні з часу визволення Бердичева від німецьких загарбників вагранки ливарного цеху машинобудівного заводу “Прогрес” видали перший чавун. А наприкінці 1944 року завод став випускати мирну продукцію.

Руїни адміністративного корпусу та Будинку культури машинобудівного заводу “Прогрес”, 1944 р.

Геннадій Наумович Глікман (1921-1991).

1991 – У Києві помер Геннадій Наумович Глікман (1921-1991) – український графік та скульптор-анімаліст, який народився у Бердичеві в єврейській родині.

Геннадій Глікман у 1952 році закінчив Київський художній інститут, він став автором багатьох оригінальних творів: створив ілюстрацій до книжок Володимира Маяковського, Лесі Українки, Льва Толстого, Максима Горького та ін. Серед кращих творів митця – “Асканійська казка” (1967-1968), “Жирафа-мати” (1962), “Тигреня” (1965), “Єдиний син” (1969). Він також автор скульптур (майоліка) “Пума з дитинчам”, “Зубр”, “Окапі”. У 60-х роках як графік Геннадій Глікман підготував біля ста малюнків тварин для Української радянської енциклопедії.

Поховали Геннадія Глікмана у Києві.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here