Home Події в фотографіях 29 липня 1986 р. Роман бердичівського письменника Михайла Степанюка “Накувала зозуля…”

29 липня 1986 р. Роман бердичівського письменника Михайла Степанюка “Накувала зозуля…”

1252
0
SHARE

Наприкінці липня місяця у видавництві “Радянський письменник” побачив світ роман бердичівського письменника Михайла Степанюка “Накувала зозуля…”. Тираж книги – 65 тисяч примірників.

У своєму романі “Накувала зозуля…” письменник Михайло Степанюк звернувся до матеріалу, який досить рідко зустрічається в літературі. Предмет його зображення – життя залізничників на одній із рядових станцій, яких багато в нашій країні. Автор охоплює у творі чималий відтинок часу – від останнього року війни по сьогодні. І ця рядова станція – Бердичів, хоча напряму в романі про це не вказується. У романі місто має назву Лісогірськ, але уважний читач відразу впізнає риси нашого міста, а під назвою Козаче – сусідній Козятин. На сторінках читач зустріне і село Великі Низгірці, де народились головні герої роману, і річку Гнилоп’ять.

В поле зору письменника потрапляють різні люди, з різними життєвими прагненнями і характерами, та головним персонажем у романі є Всеволод Кінцеруб, на долю якого випало чимало нелегких випробувань… Він приваблює своєю цілеспрямованістю, твердими життєвими принципами, не жаліє себе, віддаючись улюбленій роботі, не пристосовується, не шукає особистої вигоди…

Нелегко доводилося Кінцерубу робити корисну для держави справу. М.Степанюк показав, як консервативність деяких керівників, кар’єризм, а то й просто підлість заважають не лише впроваджувати нові методи у залізничне господарство, а й отруюють життя добрих людей…

Письменник, який є автором романів, повістей, оповідань, уже виробив свій стиль, його художнє бачення, позначене самобутньою індивідуальністю.

Роман “Накувала зозуля…” – ще один крок на творчому шляху М. Степанюка, який свідчить про його письменницьку зрілість. Хай не все вдалося, як задумувалося, не всі можливості реалізовані, проте віриться, що його твір не випаде з поля зору читача.

Книга М. Степанюка швидко розійшлася межи читачами, мала схвальні відгуки, а тепер її можна відшукати хіба що в бібліотеках (“читану-перечитану”) чи в приватних книгозбірнях.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here