1990 – У парку культури і відпочинку шкіроб’єднання ім. Ілліча відбувся мітинг громадськості міста, на якому оприлюднили інформацію про створення у Бердичеві міського осередку нової суспільно-політичної організації – Народного Руху України.
Ініціаторами створення рухівської організації у Бердичеві стали інженер-конструктор машинобудівного заводу “Прогрес” Павло Передрій, педагог Петро Костюк, підприємці Анатолій Кашпірук, Богдан Степанюк та інші. Першим головою НРУ за перебудову у Бердичеві став Павло Передрій.
Згодом ця організація відіграватиме помітну роль у політичному житті міста. Її члени обиратимуться до міської ради, сприяючи поглибленню демократизації у суспільстві.
1998 – Згідно рішення №39 Бердичівської міської ради дитячий садок №11 “Барвінок”, що розташований по вулиці Котовського, 53 (нині вулиця Одеська), з відомства Міністерства Оборони України передано до комунальної власності міста. Очолює дошкільний заклад на цей час Валентина Іванівна Бєліч.
2001 – Цього дня міському Будинку дитячої творчості, що знаходиться по вулиці Свердлова (нині вулиця Вінницька), присвоєно ім’я Олександра Разумкова (1959-1999) – уродженця Бердичева, що тривалий час працював на різний керівних посадах державного рівня. Також цього дня на стіні Будинку відкрито меморіальну дошку на честь Олександра Разумкова з присвятним написом та профілем відомого діяча.
Відкривали меморіальну дошку міський голова Олексій Хилюк і близький друг та послідовник Олександра Разумкова, голова аналітичної групи Ради Національної Безпеки і Оборони України Анатолій Гриценко.
2012 – На міському стадіоні “Шкіряник” відбулась міжрайонна Спартакіада “Здорова нація” та всеукраїнський танцювальний конкурс “МАЙDAH’S”.
Завдяки цій події Бердичів потрапив до Книги рекордів України – виявилось, що найбільш популярним видом спорту на Житомирщині є футбол. Юнаки з Бердичівського, Андрушівського, Попільнянського та Ружинського районів виявили бажання взяти участь у спартакіаді та утворили 81 команду. Для проведення змагань стадіон поділили на вісім футбольних міні-полів, де одночасно грало 16 команд.
Саме завдяки такому масштабу футбольних баталій Бердичів і увійшов до Книги рекордів України, потрапивши у номінацію “Наймасовіші змагання з міні-футболу на одному футбольному майданчику”. Відповідне підтвердження — диплом за підписом головного редактора Книги рекордів України Оксани Сніцарук — вручив організаторам для передачі у бердичівську мерію представник “Книги” Валерій Жерновський.
2023 – Трикомпонентний спортивний майданчик для занять футболом, волейболом і скейтбордингом у Бердичеві цього дня відкрили на території міського пляжу.
Ідея створення такої спортивної зони виникла у 2020 році. Ініціатор її побудови – народний депутат України Богдан Кицак зі своєю командою. Але її реалізація у зв’язку з російсько-українською війною затягнулась.
До Дня захисника та захисниці відбулось урочисте відкриття цієї зони. Представники Сил безпеки й оборони України змогли протестувати майданчики з міні-футболу волейболу та скейт-парку.