1919 – Січові стрільці здійснили третю спробу заволодіти Бердичевом, зайнятим більшовицькими військами під командуванням Миколи Щорса: з самого ранку (о 8-й год.) 1-й і 3-й полки з району Озадівки і Голодьок (нині Мирославка) розпочали наступ та о 12-й годині бої уже тривали у передмісті Бердичева. У своїй телеграмі Симон Петлюра, керівник Директорії УНР, повідомляв: “Сьогодні, після довгих, наполегливих, жорстоких боїв з ворогами нашої держави наші війська зайняли м. Бердичів”. Але в цей час 5-й полк січовиків був розгромлений біля села Райки, де вони втратили у бою біля половини особового складу. Позбавлені підтримки 1-й і 3-й полки почали відступ: 1-й полк відірвався від ворога, 3-й полк поніс значні втрати біля села Демчин, і військо січових стрільців змушене було відступити до міста Полонного.
Більшовицькі частини закріпились на лінії Райки-Жидівці-П’ятигірка, що на 10 верст західніше Бердичева. Радянські війська отримали наказ забезпечити правий фланг взяттям Коростишева, зломити опір ворога біля Бердичева, зайняти Проскурів і наступати залежно від обставин на Тернопіль, або Шепетівку.
Невдача корпусу Січових стрільців під Бердичевом стала переломним моментом у ході Житомирсько-Бердичівської операції, — більшовики перейшли в контрнаступ і на житомирському напрямку.
1953 – В Бердичеві у родині вчителів народився Михайло Юрійович Полюга – відомий в Україні поет, прозаїк.
Михайло Полюга ще зі шкільної лави мріяв про педагогічну роботу. Але після служби в лавах Збройних сил подав документи до Харківського юридичного інституту, по закінченні якого у 1978-2012 роках працював в органах прокуратури Житомирщини. Проте й першій любові Михайло Полюга не зрадив: у 1992 році заочно закінчив у Москві Літературний інститут імені М. Горького, член Спілки російських письменників (1996) та член Національної спілки письменників України (2005).
Михайло Полюга – автор 19 книжок. Пише російською. Його роман «Прискорбные обстоятельства» увійшов до «короткого списку» Бунінської премії 2015 року. В 2018 році повість «Дар напрасный» увійшла до «довгого списку» премії ім.Ф.Іскандера, оповідання «Взгляд» та «Если нас не поймают» – відповідно до «короткого списку» премій ім. І.Бабеля та Тургенєвської «Бежин луг». Його повісті та оповідання друкуються в журналах «Звезда», «Сибирские огни», «Студенческий меридиан», «День и ночь», «Київ», «ZA-ZA» (Німеччина), «Соборність» (Ізраїль), «Семь искусств» (Німеччина), «Этажи».
2014 – О 18:00 годині на Центральній площі міста Бердичева відбувся поминальний молебень (40 днів) на вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної сотні за участю священнослужителів різних конфесій.
Вшанувати пам’ять героїв на центральній площі міста зібралась громадськість та представники політичних об’єднань. Розпочалась панахида з лемківської тужливої народної пісні “Гей, пливе кача по Тисині…”, що стала неофіційним гімном Небесної Сотні. Після цього зі сцени, з уст святих отців, лунали молитви та слова, спрямовані на єднання українського народу. Панотці закликали боротись із жорстокістю, яка панує в нашому суспільстві і стала приводом до всіх вищезазначених подій.