Home Історія Цей день в історії 29 березня

29 березня

901
0
SHARE

1919 – Січові стрільці здійснили третю спробу заволодіти Бердичевом, зайнятим більшовицькими військами під командуванням Миколи Щорса: з самого ранку (о 8-й год.) 1-й і 3-й полки з району Озадівки і Голодьок (нині Мирославка) розпочали наступ та о 12-й годині бої уже тривали у передмісті Бердичева. У своїй телеграмі Симон Петлюра, керівник Директорії УНР, повідомляв: “Сьогодні, після довгих, наполегливих, жорстоких боїв з ворогами нашої держави наші війська зайняли м. Бердичів”. Але в цей час 5-й полк січовиків був розгромлений біля села Райки, де вони втратили у бою біля половини особового складу. Позбавлені підтримки 1-й і 3-й полки почали відступ: 1-й полк відірвався від ворога, 3-й полк поніс значні втрати біля села Демчин, і військо січових стрільців змушене було відступити до міста Полонного.

Більшовицькі частини закріпились на лінії Райки-Жидівці-П’ятигірка, що на 10 верст західніше Бердичева. Радянські війська отримали наказ забезпечити правий фланг взяттям Коростишева, зломити опір ворога біля Бердичева, зайняти Проскурів і наступати залежно від обставин на Тернопіль, або Шепетівку.

Невдача корпусу Січових стрільців під Бердичевом стала переломним моментом у ході Житомирсько-Бердичівської операції, — більшовики перейшли в контрнаступ і на житомирському напрямку.


2014 – О 18:00 годині на Центральній площі міста Бердичева відбувся поминальний молебень (40 днів) на вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної сотні за участю священнослужителів різних конфесій.

Вшанувати пам’ять героїв на центральній площі міста зібралась громадськість та представники політичних об’єднань. Розпочалась панахида з лемківської тужливої народної пісні “Гей, пливе кача по Тисині…”, що стала неофіційним гімном Небесної Сотні. Після цього зі сцени, з уст святих отців, лунали молитви та слова, спрямовані на єднання українського народу. Панотці закликали боротись із жорстокістю, яка панує в нашому суспільстві і стала приводом до всіх вищезазначених подій.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here