Home Історія Цей день в історії 28 червня

28 червня

1916
0
SHARE


1935 – У Бердичеві в багатодітній родині народився Леон Романович Ліпецький (1935-2016) – багаторічний керівник бердичівського пивоварного заводу, Почесний громадянин міста Бердичева.

Леон Ліпецький пройшов шлях від інженера-технолога до директора Бердичівського експериментального пивоварного заводу (нині ТОВ “Бердичівський пивоварний завод”), який він очолив у 1980 році. Впродовж наступних більш як тридцяти років пивоварний завод під керівництвом Леона Романовича був економічно стабільним підприємством, у якому на перший план виноситься якість продукції, а вже потім – ціни і прибутки.

У серпні 2001 року рішенням виконкому міської Ради за вагомий внесок у вирішенні соціально-економічних проблем територіальної громади міста Бердичева Леону Романовичу Ліпецькому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Також за внесок у розвиток міста Леон Романович Ліпецький відзначений Орденом Бердичева “За заслуги” (№002).


1939 – Указом президії Верховної Ради УРСР утворено бердичівський сільський район Житомирської області.

Цим указом із території Бердичівської міської ради виділено сільську зону й утворено сільський район із центром у Бердичеві. Район набув такої адміністративно-територіальної форми, в якій існував до кінця 2020 року.


Давид Володимирович Соскіс
(1866-1941).

1941 – В Англії в графстві Суррей помер Давид Володимирович Соскіс (1866-1941) – російський революціонер, журналіст, який народився у Бердичеві.

Давид Соскіс отримав юридичну освіту, під час навчання приєднався до революціонерів, декілька разів заарештовувався. Перебуваючи в еміграції, плідно працював у періодичних виданнях: під псевдонімами співпрацював у російських газетах “Столичная почта”, “Товариш” і журналах “Начало”, “Жизнь”; працював у фонді вільної російської преси.

Улітку 1917 року Давид Соскіс повернувся з еміграції до Росії, став особистим секретарем голови Тимчасового уряду Олександра Керенського, в цей же час працював кореспондентом газети “The Manchester Guardian”.

Під час Жовтневого перевороту Давид Соскіс перебував у Зимовому палаці, після перевороту остаточно виїхав із Росії. У 1924 році отримав британське громадянство, проживав у Англії.


1997 – У Бердичеві вперше відзначити День Конституції України.

З цієї нагоди в міськрайонній газеті “Земля Бердичівська” з’явилась низка статей роз’яснювально-публіцистичного характеру (автори Анатолій Кондратюк, Петро Костюк, Михайло Пасічник та ін.), а напередодні свята на першій сторінці розмістили звернення голови Бердичівської районної державної адміністрації Василя Сухораби з приводу першої річниці свята. За активну і послідовну роботу по роз’ясненню й пропаганді Конституції України, актуальних питань політики державотворення наказом №29-к від 05.06.1997 р. комітету інформації Житомирської обласної державної адміністрації колектив редакції газети “Земля Бердичівська” з нагоди Дня журналіста нагороджено Почесною грамотою комітету інформації.


2009 – У місті вперше відбулось відзначення одразу трьох свят: Дня Конституції, Дня молоді та Дня міста Бердичева.

Під час урочистостей, які відбулись на Жовтневій (нині Центральній) площі, обрали першу красуню Бердичева, вручили Орден міста Бердичева “За заслуги” спортсмену Юрію Крімаренку та композитору Олесю Коляді. Звання “Почесний громадянин міста Бердичева” присвоєно ветерану Великої Вітчизняної війни Миколі Борисюку та лікарю-хірургу Центральної міської лікарні Ярославу Говенко. Також по вулиці Карла Лібкнехта (нині Європейська) біля приміщення Управління праці та соціального захисту населення відкрито Алею Слави, на якій розмістили фотографії та біографії бердичівлян, які працювали на підприємствах міста чи в одній галузі більш як 50 років.

Свято на Жовтневій площі.

2009 – У Бердичеві на міському пляжі вперше відбулись змагання з рибної ловлі “Кіндер Фіш – 2009” серед хлопчиків та дівчаток шкільного віку.

Організатором та головним спонсором цих змагань став Бердичівський клуб спортивної рибалки “Золотий короп”. Більш як 40 учасників взяли участь у змаганнях. Переможців визначали у двох номінаціях: за найбільшу вагу виловленої риби та найбільший трофей.


2011 – На сесії ради міста Сєдльце (Польща), що є побратимом міста Бердичева, одноголосним рішенням депутатів прийнято ухвалу про надання імені Бердичева одній із міських вулиць.

Вулиця Бердичівська знаходиться в промисловому районі міста. На момент надання нового імені на цій вулиці будується португальське підприємство, яке скоро дасть роботу багатьом сєдльчанам.


2015 – У рамках XVI Днів польської культури відбулось відкриття музею, присвяченого видатному англійському письменнику Джозефу Конраду-Коженьовському, який розмістився у прибрамному корпусі кляштору Босих Кармелітів (Національний санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію).

Це вже третій за ліком музей на теренах Бердичівщини (перший створили у 1987 році в селі Терехове, де Джозеф провів своє дитинство; другий відкрили в міській школі №15).

Символічну стрічку перед входом до музею перерізали перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек, генеральний директор Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Яцек Ольбрехт, народний депутат України Олександр Ревега та міський голова Василь Мазур.

Одним з найактивніших ініціаторів створення музею став професор-конрадознавець Здислав Найдер (Польща), якого підтримало Польське Конрадівське товариство. У музеї зібрано значну кількість фотографій та архівних матеріалів українською, польською та англійською мовами. Експозиція розділена на три частини: дитинство письменника, виїзд у Марсель, рішення стати моряком; морські подорожі; літературна спадщина автора. Є в музейній експозиції ще одна цікава річ – фрагмент корабля “Otago”, капітаном якого був Джозеф Конрад.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here