Home Історія Цей день в історії 28 вересня

28 вересня

1654
0
SHARE

1904 – У місті Армавір Азовсько-Чорноморського краю (нині Краснодарський край, Росія) у багатодітній вірменській родині народився Айвазов Григорій Калустович (1904-1998).

ayvazov_01
Айвазов Григорій Калустович
(1904-1998).

Григорій Айвазов в лавах Червоної Армії з 1926 року, проходив службу у 5-й кавалерійській дивізії ім. Блінова, пройшов керівні ланки від помічника командира взводу до начальника штабу кавалерійського полку.

У 1942-1945 рр. Григорій Айвазов проходив військову службу інструктором при командирі 7-ї кавалерійської дивізії у Монгольській Народній Революційній Армії.

По закінченні німецько-радянської війни Григорій Айвазов пройшов перепідготовку та обійняв посаду начальника штабу 32-ї гвардійської механізованої Бердичівської ордена Богдана Хмельницького дивізії (правонаступника 117-ї гвардійської стрілецької дивізії, яка звільняла Бердичів від німецьких загарбників у грудні 1943 – січні 1944 рр.). Також Григорій Калустович обирався депутатом Бердичівської міської ради (1953).

Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської Ради №532 від 22.09.1994 р. за велику роботу по патріотичному вихованню молоді та соціальному захисту людей похилого віку Айвазову Григорію Калустовичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Айвазов Григорій Калустович помер 18 березня 1998 року. Похований у місті Бердичеві на міському кладовищі в секторі почесних поховань.


1908 – Цього дня затверджено статут торговельних класів (вечірніх), що діяли при Бердичівському комерційному училищі ім. О. Пушкіна, яке займає триповерховий будинок по вулиці Білопільській (нині це вулиця Європейська, нині у цьому будинку знаходиться педагогічний коледж).


glikman_01
Геннадій Наумович Глікман
(1921-1991)

1921 – У Бердичеві в єврейській родині народився Геннадій Наумович Глікман (1921-1991) – український графік та скульптор-анімаліст.

Геннадій Глікман у 1952 році закінчив Київський художній інститут, він став автором багатьох оригінальних творів, створив ілюстрації до книжок Володимира Маяковського, Лесі Українки. Серед кращих творів митця – “Асканійська казка” (1967-1968), “Жирафа-мати” (1962), “Тигреня” (1965), “Єдиний син”. Автор скульптур “Буйвіл”, “Окапі”.

Помер Геннадій Глікман 29 січня 1991 року, похований у Києві.

glikman_02
Один з малюнків Геннадія Глікмана, 1966 р.

1971 – На базі природничого факультету філії Житомирського педінституту в Бердичеві по вулиці Ботанічній заснували станцію юних натуралістів. Першим керівником станції стала Антоніна Тимофіївна Кустовецька. До становлення юннатівського руху в Бердичеві своїх зусиль доклали також такі керівники, як Євгенія Кирилівна Кузнець, Валентина Михайлівна Хом’як, Галина Петрівна Шаріпова, а з 1981 року станцією керує Галина Федорівна Солопчук.

На сьогодні на базі станції діє 11 гуртків: “Юні садівники”, “Юні генетики-селекціонери”, “Юні квітникарі”, “Юні овочівники”, “Юні ентомологи”, “Охорона природи”, “Юні мікробіологи”, “Агрохіміки” та “Юні друзі природи”, в яких навчається біля 600 учнів.

У гуртках увага приділяється вивченню природи у довкіллі, збираються рослини для оформлення гербаріїв, проводиться робота з впорядкування парників, вирощування розсади квіткових та овочевих культур, діти працюють на навчально-дослідних ділянках та вивчають тваринний світ різних біотопів. Також проводиться дослідницька, природоохоронна робота, польова практика з зоології, деякі екземпляри збираються для живого куточка.


2017 – Цього дня на базі КЗ “Бердичівський педагогічний коледж” Житомирської обласної ради (м. Бердичів, вул. Європейська, 53/1) розпочалась дводенна Всеукраїнська науково-практична конференція “Джозеф Конрад: час, простір, пам’ять”, присвячена 160-річчю з дня народження англійського письменника Джозефа Конрада.

У рамках конференції відбулось відкриття меморіального куточка, присвяченого Джозефу Конраду, міні-вистави за творами письменника від акторів театру “Берегиня”, Конрадівські читання за участі посла Польщі та радника посла Великобританії в Україні, круглий стіл, робота в секціях, екскурсії в музеї.

Захід відбувся за участі міського голови Василя Мазура, Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло, радника Посла Великої Британії в Україні з гуманітарних питань Стівена Лойса, ІІ Секретаря Посольства Республіки Польща в Україні Катажини Вензовськи, викладачів вищих навчальних закладів України, студентів, школярів.


2017 – Напередодні професійного свята Указом президента України №285/2017 “Про присвоєння почесного звання “Заслужений вчитель України” переможцям всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2017” педагогу з Бердичева, директору загальноосвітньої школи I-III ст. №12 Наталії Георгіївні Пудрій за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність, високий професіоналізм присвоєно звання “Заслужений вчитель України”.

Зустріч Президента України з найкращими вчителями країни та церемонія нагородження відбулись у Києві в Національному університеті ім. Драгоманова. Під час церемонії нагородження Наталія Пудрій мала змогу сказати кілька слів Петру Порошенку.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here