Home Події в фотографіях 28 червня 2015 р. Відкриття музею Джозефа Конрада-Коженьовського

28 червня 2015 р. Відкриття музею Джозефа Конрада-Коженьовського

1119
0
SHARE

У неділю в рамках XVI Днів польської культури відбулась знаменна подія – відкриття музею, присвяченого видатному англійському письменнику Джозефу Конраду-Коженьовському. Це вже третій за ліком музей на теренах Бердичівщини (перший був створений ще в 1987 році в селі Терехове, де Джозеф провів своє дитинство).

На території Національного санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію зібралось чимало бердичівлян, гостей міста, а також представники владних структур, серед яких перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек, генеральний директор Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Яцек Ольбрехт, народний депутат України Олександр Ревега, міський голова Василь Мазур, голова райдержадміністрації Едуард Томашевський, делегації з польських міст-побратимів Сєдльцє та Явора.

Упродовж тривалого часу Польське Конрадівське товариство клопоталось про створення музею відомого письменника Джозефа Конрада-Коженьовського саме у Бердичеві, місці його народження (хоча однозначної думки з приводу місця народження письменника серед краєзнавців досі немає). Один з найактивніших ініціаторів цього проекту професор-конрадознавець Здислав Найдер довго шукав відповідне місце для музейної експозиції, й зрештою вибір було зупинено на величній споруді монастиря Босих Кармелітів.

Ця ініціатива отримала підтримку української влади та Міністерства культури і національної спадщини Польщі. Завдяки старанням польських державних установ та прихильному ставленню української влади багаторічна праця створення Музею Джозефа Конрада-Коженьовського нарешті завершена.

Матеріали для експозиції надані Музеєм літератури ім. А. Міцкевича (Варшава), Ягелонською бібліотекою (Краків), Бібліотекою Бейнеке Єльського університету, Центральним морським музеєм (Гданськ), Національним морським музеєм у Гринвічі (Англія), професором Здиславом Найдером (Польща) з власного архіву.

Перед тим, як офіційно відчинити двері нового культурного закладу, поважні гості заходу виголосили промови та подяки організаторам музею, владі міста. Після цього Кшиштоф Свідерек, Яцек Ольбрехт, Ігор Ліховий, Олександр Ревега та Василь Мазур перерізали символічну стрічку і до музею Джозефа Конрада увійшли перші відвідувачі. Для них провели невелику екскурсію, під час якої прозвучала розповідь про життєвий і творчий шлях письменника, про історію його родини.

В музеї зібрано велику кількість фотографій та архівних матеріалів українською, польською та англійською мовами. Експозиція розділена на три частини: дитинство письменника, виїзд у Марсель, рішення стати моряком; морські подорожі; літературна спадщина автора. Є в музейній експозиції ще одна цікава річ – фрагмент корабля “Otago”, капітаном якого був Джозеф Конрад.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here