Home Історія Цей день в історії 28 травня

28 травня

1498
0
SHARE

1983 – Цього дня відбувся перший випуск учнів Бердичівської дитячої художньої школи, що була створена у 1979 році, та знаходилась у будівлях монастиря Босих Кармелітів.

27 випускників одержали свідоцтва про закінчення Бердичівської дитячої художньої школи і, таким чином, першу стежину для подальшого творчого зростання.


1998 – Виконавчий комітет Бердичівської міської ради депутатів прийняв рішення №280 “Про підготовку до відзначення в місті 200-річчя з дня народження Оноре де Бальзака”.

Цим рішенням серед інших заходів передбачено організацію роботи з перейменування однієї з вулиць Бердичева на вулицю імені Оноре де Бальзака. Але ця ідея так і не була втілена у життя.


2003 – Рішенням виконавчого комітету міської ради №130 у Бердичеві ліквідовано державне комунальне підприємство “Телестудія “Бердичів”.

Телестудія була заснована у листопаді 1994 року, редактором телестудії затвердили Володимира Карташова. У часи, коли в телеефірі існувало лише декілька телевізійних каналів, а звичне нині кабельне та цифрове телебачення існували лише у планах, вона забезпечувала трансляцію телепрограм місцевого та загальнодержавного мовлення для жителів Бердичева та району.


Євген Федорович Базилівський
(1930-2006).

2006 – У селі Андріяшівка Бердичівського району помер Євген Федорович Базилівський (1930-2006) – механізатор, ланковий, який тривалий час працював у радгоспі “Райгородок”.

У середині 1960-х років Євген Базилівський одним із перших у Житомирській області застосував новий метод по вирощуванню картоплі за технологією без використання ручної праці. Збирав спочатку по 450 цнт., а згодом і 462 цнт. клубнів напівкормової картоплі на 8-ми гектарах землі.

Відзначаючи великі заслуги ланкового Указом Президія Верховної Ради СРСР від 30 квітня 1966 року за успіхи, досягнуті в збільшенні виробництва й заготівлі картоплі, овочів, Євгену Федоровичу Базилівському присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці з врученням медалі “Серп і Молот” та ордену Леніна.

Похований Євген Федорович Базилівський в Андріяшівці на сільському кладовищі.

Пам’ятний знак на могилі Євгена Базилівського, 2011 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here