Home Історія Цей день в історії 28 травня

28 травня

1657
0
SHARE

1983 – Цього дня відбувся перший випуск учнів Бердичівської дитячої художньої школи.

27 випускників одержали свідоцтва про закінчення Бердичівської дитячої художньої школи і, таким чином, першу стежину для подальшого творчого зростання.

Художню школу в Бердичеві створили у 1979 році, її розмістили у будівлях монастиря Босих Кармелітів.


1998 – Виконавчий комітет Бердичівської міської ради депутатів прийняв рішення №280 “Про підготовку до відзначення в місті 200-річчя з дня народження Оноре де Бальзака”.

Цим рішенням серед інших заходів передбачено організацію роботи з перейменування однієї з вулиць Бердичева на вулицю імені Оноре де Бальзака. Але ця ідея була втілена у життя лише наприкінці 2023 року: рішенням Бердичівської міської ради №1220 від 21.12.2023 р. «Про перейменування вулиць та провулків у м. Бердичеві» існуючу в місті вулицю Герцена з провулками перейменували на вулицю та провулки імені Оноре де Бальзака.


2003 – Рішенням виконавчого комітету міської ради №130 у Бердичеві ліквідовано державне комунальне підприємство “Телестудія “Бердичів”.

Телестудію «Бердичів» заснували у листопаді 1994 року, її редактором став відомий у місті журналіст Володимир Карташов. У часи, коли в телеефірі існувало лише декілька телевізійних каналів, а звичне нині кабельне та цифрове телебачення існували лише у планах, вона забезпечувала трансляцію телепрограм місцевого та загальнодержавного мовлення для жителів Бердичева та району. Але з часом приватні оператори кабельного телебачення забезпечили містянам якісний та недорогий телесигнал, і потреба в телестудії «Бердичів» відпала.


Євген Федорович Базилівський
(1930-2006).

2006 – У селі Андріяшівка Бердичівського району помер Євген Федорович Базилівський (1930-2006) – механізатор, ланковий, який тривалий час працював у радгоспі “Райгородок”.

У середині 1960-х років Євген Базилівський одним із перших у Житомирській області застосував новий метод по вирощуванню картоплі за технологією без використання ручної праці. Збирав спочатку по 450 цнт., а згодом і 462 цнт. клубнів напівкормової картоплі на 8-ми гектарах землі.

Відзначаючи великі заслуги ланкового Указом Президія Верховної Ради СРСР від 30 квітня 1966 року за успіхи, досягнуті в збільшенні виробництва й заготівлі картоплі, овочів, Євгену Федоровичу Базилівському присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці з врученням медалі “Серп і Молот” та ордену Леніна.

Похований Євген Федорович Базилівський в Андріяшівці на сільському кладовищі.

Пам’ятний знак на могилі Євгена Базилівського, 2011 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here