1956 – У Бердичеві по вулиці Білопільській почала функціонувати семирічна школа №14 (нині це загальноосвітній колегіум культурно-естетичного спрямування №14).
Директором нової школи призначено Володимира Миколайовича Осовського. Нову школу побудували для дітей працівників газопроводу Дашава-Київ, для яких на Білопільській збудували ціле житлове містечко. І хоча нова школа називалася семирічною, 1 вересня того ж року вона прийняла лише 5 класів. Вже наступного 1957 року школу реорганізовано у середню.
1991 – Вперше у Бердичеві на території парку культури і відпочинку виробничого шкіроб’єднання імені Ілліча відбувся ярмарок з продажу промислових та сільськогосподарських товарів.
Під час ярмарку підприємства мали можливість продати власну продукцію за вигідними цінами, а жителі міста – придбати необхідні для себе дефіцитні товари, часто за цінами, що були значно нижчими ніж у роздрібній торгівлі.
Ініціатором проведення ярмарку та його організатором стало шкіроб’єднання (керівник Олександр Клекота). У ярмарку взяли участь усі колгоспи та радгоспи Бердичівщини, а також колективні господарства з сусідніх районів. На запрошення організаторів відгукнулись і підприємства Бердичева.
Наступні десять років ярмарки на території парку культури і відпочинку шкіроб’єднання, які організовували двічі на рік – навесні та восени, стали традиційними. У середині 1990-х років у них брали участь десятки підприємств промисловості та сільського господарства міст і районів Житомирської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської, Одеської, Запорізької та інших областей, зарубіжні компанії.
2012 – У Бердичеві після тривалої перерви відновили змагання з воєнізованого кросу.
У першості Бердичева з воєнізованого кросу, що відбувся з нагоди Дня Перемоги, взяли участь представники усіх шкіл міста. Умови змагань у порівнянні з радянським часом, дещо змінили. Зокрема, якщо раніш дистанція, яку необхідно було подолати, складала 1000 м., то нині її скоротили рівно вдвічі. Долання дистанції – це прохід чотирма етапами: “Спорядження магазину”, “Метання гранати”, “Стрільба із пневматичної гвинтівки” та “Правильне надягання протигазу”.
Переможцем цих змагань став учень загальноосвітньої школи №7 Олексій Якіна.
2014 – У Житомирському державному університеті ім. І. Франка відбулась церемонія оголошення лауреатів премії імені Івана Огієнка 2014 року.
Дев’ятнадцятий рік поспіль організовується даний захід на Житомирщині, визначаючи кращих у галузях літератури, мистецтва, освіти та науки. Загалом, премія ім. І. Огієнка являється надзвичайно престижною відзнакою.
Цього року у галузі літератури її присуджено бердичівському письменнику і адвокату Олександру Федоровичу Кухарчуку за історичні романи “Козацька Русь. Сплюндрована калина” та “Козацька Русь. Неопалима купина” (обидві побачили світ у видавництві ПП “Рута” міста Житомира у 2013 році), в яких присутній аналіз історичних подій козацької доби, через думки головних героїв постає цілісна картина величних перемог і страшних поразок.
На урочистій церемоній вручення відзнаки були присутні представники Житомирської облдержадміністрації в особі заступника голови ОДА Ярослава Долгих, перший заступника голови обласної ради Володимир Арешонков та голова всеукраїнського товариства “Просвіта” Павло Мовчан, який є головою комітету у справах премії ім. Івана Огієнка.