Home Історія Цей день в історії 27 листопада

27 листопада

1320
0
SHARE

1889 – Цього дня встановлено залізничне сполучення між станціями Бердичів та Київ кур’єрськими поїздами №1 та №2 для пасажирів третього класу. Поїздка до Києва на поїзді тривала близько п’яти годин, що було значно менше за тривалістю, ніж аналогічна подорож фаетоном чи бричкою – звичним транспортним засобом того часу.


1947 – Згідно з постановою виконкому Житомирської обласної Ради народних депутатів №1534 від 28.10.1947 р. та наказу Житомирського облздороввідділу №919 від 5 листопада 1947 р. обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни був скорочений на 200 ліжок і цього дня переведений із Житомира до міста Бердичева. І саме цей день нині вважається днем народження медичного закладу, відомого нині як Житомирський обласний госпіталь для ветеранів війни.

На момент своєї появи у завдання госпіталю входила медична та професійна реабілітація інвалідів війни. Для надання медичної допомоги у госпіталі розгорнули хірургічне, неврологічне, терапевтичне відділення та допоміжні лікувально-діагностичні підрозділи. З метою проведення професійної реабілітації при госпіталі діяли курси колгоспних бухгалтерів, фотографів, кравців, шевців, водіїв мотоколясок, бджолярів, масажистів, рентген-лаборантів.

Госпіталь знаходився у двох корпусах по вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська). У 1-му корпусі розміщувалося хірургічне відділення на 90 ліжок з підсобними кабінетами, операційна з передопераційною, санпропускник та клуб. У 2-му корпусі — нейротерапевтичне відділення на 110 ліжок із підсобними кабінетами та харчоблоком. В одноповерхових будівлях розміщувались управління шпиталю, аптека, пральня, продсклад, склад речового постачання, гараж та конюшня.


1953 – У Бердичеві в робітничій родині народився Валерій Георгійович Земнухов – майстер із художньої обробки деревини, член Союзу художників України.

zemnuhov_01
Валерій Георгійович Земнухов.
Фото Володимира Поліщука.

Валерій Георгійович закінчив Житомирський технікум механічної обробки деревини, де здобув фах технолога меблевого виробництва. Деякий час працював на Бердичівській меблевій фабриці, але його життєвим та професійним захопленням стала художня обробка деревини. Роботи Валерія Земнухова відрізняються від усталених методів художньої обробки деревини, їх не можна віднести до якогось конкретного стилю. Матеріалом слугують тоненькі дерев’яні пластини – меблева шпона, яку застосовують для оздоблення меблів.

Валерій Земнухов демонстрував свої твори на виставках у Києві, неодноразово його роботи демонструвались і в рідному Бердичеві.

Постановою Секретаріату Спілки художників України Валерію Земнухову у 1996 році присвоєно звання майстра народного мистецтва.


1967 – Цього дня було прийнято рішення на базі окремої автотранспортної роти сформувати 41-й окремий навчальний автомобільний батальйон, який базувався у Бердичеві та в подальшому входив до складу 119-го гвардійського окружного навчального центру. Першим командиром автобату став майор Анатолій Митрофанович Гупалов.

Основне завдання автобату – підготовка командирів автомобільних відділень, навчання воїнів строкової служби навичкам експлуатації та водіння військової автотехніки, зокрема вантажних автомобілів, автобусів, спецтехніки та ін. Термін навчання – 6 місяців.

Автобат також забезпечував усі підрозділи Бердичівського гарнізону – займався перевезенням особового складу, постачав продовольство, паливно-мастильні матеріали, боєприпаси, запчастини тощо.


1994 – У Бердичеві в приміщенні римо-католицького костелу Святої Варвари за підтримки римо-католицького священика Бернарда Міцкевича відбулась перша Служба Божа в парафії св. Йосафата Української греко-католицької церкви. Здійснив її греко-католицький священик о. Петро (Петро Спиридонович Дутчак).

З цього часу між парафією св. Йосафата та римо-католицькою громадою існувала домовленість, згідно якої парафія св. Йосафата буде проводити Богослужіння у храмі св. Варвари до часу будівництва власного храму.


pam_semenivka_golodomor_01
Пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 рр.,
с. Семенівка, 2010 р.

2009 – У селі Семенівка Бердичівського району біля приміщення сільського клубу відкрито пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 рр.

На відкритті пам’ятного знаку були присутні представники Бердичівської райдержадміністрації, громадськість села, засоби масової інформації.

Встановлений пам’ятник став символом того, що у Семенівці люди пам’ятають страшні роки голодомору. Село Семенівка у 1932-1933 рр. входило до складу Семенівської сільради Бердичівської міськради Вінницької області. За даними сільради, у 1932-1933 рр. померло 46 осіб, імена яких на сьогодні встановлено.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here