Home Історія Цей день в історії 27 червня

27 червня

1720
0
SHARE

1920 – У червні на машинобудівному заводі “Прогрес” відкрито першу школу з ліквідації неписьменності.

У школі навчались у першу чергу працівники заводу та члени їх сімей.

Ти допомагаєш ліквідувати неписьменність? Плакат. 1925.

Кампанія лікнепу здійснювалася впродовж 1920—1930-х рр. Лікнеп в УСРР був започаткований постановою РНК УСРР “Про боротьбу з неписьменністю” від 21 травня 1921, що продублювала декрет РНК РСФРР від 26 грудня 1919 “О борьбе с неграмотностью” і тим самим надала йому чинності на території УСРР. Згідно з декретом РНК РСФРР населення країни у віці від 8 до 50 років, яке не вміло писати та читати, було зобов’язане навчатися грамоті, а писемне — у порядку трудової повинності (з оплатою пед. праці за нормами працівників освіти) — повинно було навчати грамоті неписьменних. Особи, які ухилялися від цієї повинності або перешкоджали неписьменним навчатися, притягалися до кримінальної відповідальності. Неписьменні робітники, які навчалися грамоті, звільнялися на 2 години з роботи для навчання зі збереженням оплати праці.


1969 – Рішенням Житомирського обласного виконавчого комітету №313 “Про зміни в адміністративно-територіальному поділі” у Бердичівському районі села Борисівка та Осикове об’єднано в один населений пункт із назвою Осикове.

Також цього дня згідно Указу Верховної Ради УРСР “Про найменування і перейменування населених пунктів Житомирської області” хутір Білоцерківка Бердичівського району перейменовано на село Хмельове.


Ікона Матері Божої Бердичівської (вірогідна копія).

1997 – Цього дня отцем Тобіаном Зажецьким ікону Матері Божої Бердичівської привезено до Бердичева.

Ікону 9 червня цього ж року в костелі Святої Ядвіги, Королеви Польщі (м. Краків, Польща) освятив Святіший Отець Іван Павло ІІ у присутності архієпископа Мар’яна Яворського, митрополита Львівського, та делегації прихожан із Бердичева.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here