Home Історія Цей день в історії 27 травня

27 травня

1239
0
SHARE

1876 – Цього дня на Бердичівському відгалуженні від залізничної магістралі Київ-Балта відкрито рух залізничних потягів.

Працівники залізничної станції та вокзалу Бердичів.
Фото початку XX ст.

На урочисте відкриття залізничного руху по цій лінії до Бердичева прибув начальник служби експлуатації Управління казенної Одеської залізниці Сергій Юлійович Вітте – у майбутньому міністр фінансів і шляхів сполучення Російської імперії (1905-1906), граф (1905), улюбленець царя Олександра III.

1876 року залізничну лінію від Бердичева подовжили до Старого Кривина (нині село Славутського району Хмельницької області), ця лінія стала складовою частиною Південно-Західних залізничних шляхів.

Поява залізничного сполучення покращила економічні та торговельні зв’язки міста з іншими торговими центрами півдня та заходу Російської імперії, надали новий імпульс у розвитку Бердичева.


1993 – Наприкінці травня у житомирському видавництві “Полісся” побачила світ поетична збірка бердичівського письменника Михайла Степанюка під назвою “Ревнивець”.

Надрукована збірка у Баранівській районній друкарні, тираж її становив 2 тисячі екземплярів. Збірка складається з чотирьох віршованих циклів: “Зелений друг”, де автор спілкується з живою природою; “Життєве”, в якому простежуються віхи людського життя; “Деталь”, що включає байки, і “Панацея” – чималий доробок сатирично-гумористичних творів.

Ілюстрував цю книгу бердичівський карикатурист Олег Федорук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here