1876 – Цього дня на Бердичівському відгалуженні від залізничної магістралі Київ-Балта відкрито рух залізничних потягів.

Фото початку XX ст.
На урочисте відкриття залізничного руху по цій лінії до Бердичева прибув начальник служби експлуатації Управління казенної Одеської залізниці Сергій Юлійович Вітте – у майбутньому міністр фінансів і шляхів сполучення Російської імперії (1905-1906), граф (1905), улюбленець царя Олександра III.
1876 року залізничну лінію від Бердичева подовжили до Старого Кривина (нині село Славутського району Хмельницької області), ця лінія стала складовою частиною Південно-Західних залізничних шляхів.
Поява залізничного сполучення покращила економічні та торговельні зв’язки міста з іншими торговими центрами півдня та заходу Російської імперії, надали новий імпульс у розвитку Бердичева.
1993 – Наприкінці травня у житомирському видавництві “Полісся” побачила світ поетична збірка бердичівського письменника Михайла Степанюка під назвою “Ревнивець”.
Надрукована збірка у Баранівській районній друкарні, тираж її становив 2 тисячі екземплярів. Збірка складається з чотирьох віршованих циклів: “Зелений друг”, де автор спілкується з живою природою; “Життєве”, в якому простежуються віхи людського життя; “Деталь”, що включає байки, і “Панацея” – чималий доробок сатирично-гумористичних творів.
Ілюстрував цю книгу бердичівський карикатурист Олег Федорук.