Home Історія Цей день в історії 27 липня

27 липня

1104
0
SHARE

1868 – У Бердичеві в інтелігентній і релігійній єврейській родині народився Ілля Якович Гурлянд (1868-1921) – письменник, вчений-правознавець.

Гурлянд Ілля Якович.
З книги Чанцева А.В. Русские писатели 1800-1917. Биографический словарь. Т.2. М. 1992, с. 60.

Ілля Гурлянд отримав юридичну освіту в Демидівському юридичному ліцеї, пройшов шлях від радника Міністерства просвіти і Міністерства внутрішніх справ до очільника усієї імперської інформаційної служби. Був членом ради міністрів внутрішніх справ, одним з найближчих співробітників Столипіна, брав участь у розробці низки важливих законопроектів.

Також Ілля Гурлянд займався літературною творчістю, був знайомий із письменником Антоном Чеховим, який схвально відгукнувся про кілька його комедій.

Після Лютневої революції 1917 року Ілля Гурлянд емігрував до Парижа і відійшов від політичної діяльності, займався виключно літературою.


1947 – Цього дня обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни перенесли з міста Житомира до Бердичева в існуючі приміщення на вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська, 52).

Згодом для госпіталю поряд звели окремий сучасний чотириповерховий лікувальний корпус, де ветерани війни, а також учасники бойових дій, мають можливість отримати лікування широкого спектру хвороб.

Один із корпусів госпіталю. Фото 80-х років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here