Home Історія Цей день в історії 27 квітня

27 квітня

1549
0
SHARE

1942 – У місті продовжилось винищення осіб єврейської національності – цього дня окупанти розстріляли зареєстрованих єврейських жінок, які проживали у Бердичеві та перебували в шлюбі з росіянами, а також дітей, народжених від змішаних шлюбів. Їх виявилось біля 70 осіб.


Герасимчук Давид Іванович
(1916-1978).

1978 – У Бердичеві помер Герасимчук Давид Іванович (1916-1978) – гвардії підполковник, командир 88-го стрілецького полку 33-ї гвардійської стрілецької дивізії, Герой Радянського Союзу.

Давид Герасимчук народився 15 травня 1916 року в селі Великий Острожок, нині Хмільницького району Вінницької області.

Давид Іванович у діючій армії з червня 1941 року. Був командиром взводу, розвідувальної роти, помічником начальника штабу, начальником штабу і командиром стрілецького полку. Відзначився Давид Герасимчук у квітні 1945 року, коли полк під його командуванням першим у 33-й гвардійській стрілецькій дивізії прорвав оборону на зовнішньому обводі ворожих укріплень, вийшов на околиці міста Кенігсберг (нині Калінінград). Відбивши усі контратаки противника, 88-й гвардійський полк до 9 квітня оволодів у вуличних боях 20-ма кварталами міста. Командир особисто знищив декількох солдатів і офіцерів. Звання Героя Радянського Союзу Давиду Герасимчуку присвоєно 29 червня 1945 року.

Похований Герасимчук Давид Іванович у Бердичеві у військовому секторі загальноміського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).


Народний аматорський ансамбль танцю “Явір”.

2002 – У приміщенні міського Палацу культури відбувся звітний концерт, присвячений 10-річчю бердичівського Зразкового аматорського ансамблю танцю “Яворочок” та 15-річчю Народного аматорського ансамблю танцю “Явір”.

Дитячий ансамбль “Явір” утворився в 1987-му році на базі тодішнього Палацу культури машинобудівного заводу “Прогрес”. Його засновниками стало подружжя Миколи та Ольги Москаленків. До “Явора” увійшли учні старших класів, а молодші школярі у 1992-му році отримали змогу танцювати у колективі “Яворочок”, що відтоді став постійним супутником та невід’ємною частиною першого ансамблю.

Родина “яворят” налічує близько 250 учасників віком 4-18 років. З 2002-го колективи очолюють Ірина Назаренко і Жанна Кабанчук.

Зразковий дитячий танцювальний колектив “Яворочок”.

2023 – Цього дня в радіоефірі Бердичева запрацювала нова FM-радіостанції під брендом «New Day». Власником радіостанції є ДП «ТРК «Рекорд Коростень».

Діє радіостанція на частоті 102,0 МГц. Цей передавач та антену ДП «ТРК «Рекорд Коростень» придбав у колишнього власника ліцензії на цю частоту ТОВ «Галексан», який ще у 2009 році запустив в ефірі першу суто місцеву радіостанцію «Live FM» (припинила діяльність наприкінці січня 2023 року).

Слоган нової радіостанції – «Найкращий настрій нового дня!», музичний формат – дорослий CHR, поп- та танцювальні хіти з актуальних світових та українських чартів та кращі композиції від 2010-х років (у плейлисті – композиції українських та закордонних груп і виконавців). Окрім музичних блоків в ефірі лунають інформаційні блоки, вітальні, розважальні та інші програми. Щодня у будні в ефірі ранкове, обіднє та вечірнє (18:00-20:00) шоу. Але включення місцевої студії відсутнє, весь час відданий прямій ретрансляції мережевої програми з Коростеня (з локалізованою рекламою).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here