Home Історія Цей день в історії 27 квітня

27 квітня

1325
0
SHARE

1942 – У місті продовжилось винищення осіб єврейської національності – цього дня окупанти розстріляли зареєстрованих єврейських жінок, які проживали у Бердичеві та перебували в шлюбі з росіянами, а також дітей, народжених від змішаних шлюбів. Їх виявилось біля 70 осіб.


Герасимчук Давид Іванович
(1916-1978).

1978 – У Бердичеві помер Герасимчук Давид Іванович (1916-1978) – гвардії підполковник, командир 88-го стрілецького полку 33-ї гвардійської стрілецької дивізії, Герой Радянського Союзу.

Давид Герасимчук народився 15 травня 1916 року в селі Великий Острожок, нині Хмільницького району Вінницької області.

Давид Іванович у діючій армії з червня 1941 року. Був командиром взводу, розвідувальної роти, помічником начальника штабу, начальником штабу і командиром стрілецького полку. Відзначився Давид Герасимчук у квітні 1945 року, коли полк під його командуванням першим у 33-й гвардійській стрілецькій дивізії прорвав оборону на зовнішньому обводі ворожих укріплень, вийшов на околиці міста Кенігсберг (нині Калінінград). Відбивши усі контратаки противника, 88-й гвардійський полк до 9 квітня оволодів у вуличних боях 20-ма кварталами міста. Командир особисто знищив декількох солдатів і офіцерів. Звання Героя Радянського Союзу Давиду Герасимчуку присвоєно 29 червня 1945 року.

Похований Герасимчук Давид Іванович у Бердичеві у військовому секторі загальноміського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).


Народний аматорський ансамбль танцю “Явір”.

2002 – У приміщенні міського Палацу культури відбувся звітний концерт, присвячений 10-річчю бердичівського Зразкового аматорського ансамблю танцю “Яворочок” та 15-річчю Народного аматорського ансамблю танцю “Явір”.

Дитячий ансамбль “Явір” утворився в 1987-му році на базі тодішнього Палацу культури машинобудівного заводу “Прогрес”. Його засновниками стало подружжя Миколи та Ольги Москаленків. До “Явора” увійшли учні старших класів, а молодші школярі у 1992-му році отримали змогу танцювати у колективі “Яворочок”, що відтоді став постійним супутником та невід’ємною частиною першого ансамблю.

Родина “яворят” налічує близько 250 учасників віком 4-18 років. З 2002-го колективи очолюють Ірина Назаренко і Жанна Кабанчук.

Зразковий дитячий танцювальний колектив “Яворочок”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here