Home Історія Цей день в історії 27 грудня

27 грудня

816
0
SHARE

1900 – У Бердичеві народився Абрам Якович Каган (1900-1965) – єврейський радянський поет і прозаїк.

kagan_abram
Абрам Якович Каган
(1900-1965).

Велику увагу у своїй творчості Абрам Каган приділяв малій батьківщині – рідному Бердичеву, якому присвятив чимало сторінок в автобіографічному романі “Арн Ліберман” (1935), повісті “Біля річки Гнилоп’ятки” (1936). “Бердичівська” тематика знайшла відображення й на сторінках роману “Шолом-Алейхем”, який побачив світ на початку 60-х років.

Абрама Кагана заарештували у січні 1949 року за тими ж звинуваченнями, які приписувались іншим єврейським письменникам, та був засуджений на 15 років спец-таборів.

Реабілітований Абрам Каган 9 січня 1956 року. Помер 17 грудня 1965 року, похований у Києві на Байковому кладовищі.


teatr_011911 – Цього дня відбулось урочисте відкриття у Бердичеві нового міського театру, який отримав назву “Експрес” (нині це приміщення по вулиці Європейській, 21, яке до 2013 року займав районний Будинок культури).

Власником нового театру став бердичівський лікар та меценат Давид Мойсейович Шеренціс. Як писала в той час газета “Киевская мысль”, за отсутствием специального театрального здания, всякого рода спектакли устраивались в тесном и мало приспособленном зале городской управы. Новый театр построен для эксплуатации его д-ром Д.М. Шеренцисом. Театр вмещает до 1000 человек”.


1921 – У місті Петрозаводськ (Карелія, Росія) народилась Євсеєва Клавдія Іванівна (1921-2012) – учасниця Другої світової війни, ветеран праці.

evseeva_01
Євсеєва Клавдія Іванівна
(1921-2012).

Клавдія Іванівна у січні 1944 року в складі 117-ї гвардійської стрілецької дивізії брала участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників. По закінченні війни проживала у Бердичеві, працювала медсестрою у військових частинах, у міському дитячому садку №4.

За участь у бойових діях Другої світової війни Клавдія Євсеєва нагороджена двома бойовими орденами, серед яких орден Вітчизняної війни 1-го ст., та 12 медалями, серед яких “За звільнення Праги”, “За взяття Берліну”, “За бойові заслуги”.

Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради народних депутатів №779 від 24 грудня 1998 року враховуючи особисті мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 року, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників Клавдії Іванівні Євсеєвій присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Померла Клавдія Євсеєва 22 березня 2012 року, похована у Бердичеві на загальноміському кладовищі, у новому військовому секторі.


1928 – У Бердичеві закінчено капітальний ремонт міського зимового театру. Комісія у складі інженера міського благоустрою Г.П. Ротенберга, представника міськради Шейдемана, представника від Окрініса І. Заверухи, адміністратора міського театру А. Рудмана, начальника пожежної команди В. Айзенберга, представника від Сантехради Ковальського у присутності виконавця робіт інженера Галкіна визнала виконаний ремонт задовільним, закінченим і прийнятим.

Приміщення театру знову почало експлуатуватись за призначенням.


1957 – У Бердичеві підвели підсумки конкурсу на кращу картину, вишивання, скульптуру, нарис тощо, проведеного з нагоди 40-річчя утворення Радянської України.

На конкурс представлені твори митців-любителів, які зображають вождя Жовтневої революції Леніна, розповідають про щасливе життя радянського народу, змальовують картини природи.

Одним із переможців конкурсу став художник-аматор Григорій Положевець з картиною “Ленін виголошує промову на Красній площі” (диплом I ступеня і грошова премія). З прозових творів найбільш вдалим визнано нарис письменника-початківця Михайла Степанюка про новаторів виробництва.

Ці перемоги стали одними з перших у житті знаних нині бердичівлян – майстрів пензля та пера.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here