Home Історія Цей день в історії 26 червня

26 червня

1733
0
SHARE
Костянтин Миколайович Леселідзе.

1944 – Згідно постанови №72 виконкому Бердичева та міськради депутатів за головуванням товариша Мороза бердичівський міський театр перейменовано у театр імені генерал-полковника Костянтина Леселідзе.

Цією ж постановою також перейменовані вулиця та провулок Училищні на вулицю та провулок імені К. Леселідзе (згодом цій вулиці присвоїли ім’я болгарської журналістки Лілії Карастоянової, а назву імені Леселідзе отримала вулиця у східній частині міста, де знаходиться будинок, в якому у 1944 році розміщувався штаб 18-ї армії на чолі з її командувачем).

Костянтин Леселідзе – радянський воєначальник, який із березня 1943 року по січень 1944 командував військами 18-ї армії Північно-Кавказького фронту, 1-го Українського фронту. Саме ці війська брали участь у звільненні Бердичеві від ворога.


1977 – У міському парку, культури і відпочинку імені Т.Г. Шевченка відбулася зустріч із міжнародним гросмейстером, головою шахової федерації СРСР, віце-президентом міжнародної шахової федерації Юрієм Львовичем Авербахом. Він розповів присутнім про досягнення радянської шахової школи нa міжнародній арені, відповів на численні запитання любителів цього виду спорту.

Гість взяв участь у сеансі одночасної гри з шахістами міста на 27 шахових дошках. Цікаво, що з усіх зіграних партій троє з 27 учасників поєдинку добилися нічиєї. Це — вихованець шахового гуртка міського Будинку піонерів шестикласник школи №2 Геннадій Бальбер, робітник верстатобудівного заводу “Комсомолець” Геннадій Квятковський та інженер цього ж підприємства Леонід Герасимов.


1990 – Цього дня в Бердичеві створено клуб воїнів-інтернаціоналістів – прообраз спілки ветеранів Афганської війни, яка нині відома як Бердичівська спілка ветеранів Афганської війни. Першим керівником клубу обрали воїна-афганці О. Мішутченка.

Мета створення клубу – захист інтересів воїнів-афганців, яких у місті нараховувалось біля 600 осіб. Клуб розмістився в одному з кабінетів будівлі міського виконавчого комітету, на початку діяльності до нього входило не більше 100 учасників війни в Афганістані.

У 1993 році рішенням міськвиконкому спілці воїнів-афганців виділили приміщення по вул. Садовій, 14.


1994 – Цього дня відбулись вибори депутатів Бердичівської міської ради народних депутатів 22 скликання. Міська виборча комісія після оброблення бюлетенів оголосила результати виборів по 25 виборчим округам. Всього було обрано 25 депутатів, більшість з яких були позапартійними. Перша сесія новообраної міської ради відбулась через місяць – 26 липня.

Ці депутати стали першими обраними депутатами Бердичівської міської ради за часів незалежності України (хоча у 2004 році було змінено нумерацію скликань місцевих рад, через що ці вибори стали виборами другого скликання представницьких органів місцевого самоврядування в Україні).


2003 – У місті розпочався V Міжнародний турнір із боксу серед юніорів на призи чемпіона Олімпійських ігор Володимира Кличка.

На турнір прибули спортсмени з різних міст України, а також із Латвії, Казахстану, Азербайджану, Росії, Молдови та Білорусії.


2012 – У Бердичеві офіційно розпочався XIV Міжнародний турнір з боксу класу “А” серед молоді на призи братів Кличків (хоча перші боксерські бої пройшли ще напередодні).

На турнір з’їхались 153 боксери з 16 країн світу: Азербайджану, Вірменії, Ізраїлю, Туреччини, Грузії, Туркменістану, Росії, Литви, Молдови, Іраку, Казахстану, Узбекистану, Алжиру і, звісно, України. Це стало своєрідним рекордом для турніру. У змаганнях брали участь і двоє бердичівських боксерів – Максим Чулячєєв та Ілля Пільовін. Останній у своїй ваговій категорії до 91 кг. дійшов до фіналу, де, на жаль, поступився чемпіону Узбекистану Ойбеку Шарипову з рахунком 5:15.


2015 – У Бердичеві урочисто відкрито нове підприємство – завод з виробництва автомобільного скла Safe Glass Factory (укр. – завод безпечного скла).

Підприємство розташувалось на вулиці Низгірецькій, 16, на базі колишньої райсільгосптехніки “АМАСКО”.

На відкриття заводу прибули міський голова Василь Мазур, заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Поліщук, які разом із генеральним директором заводу Денисом Сенаторовим перерізали стрічку перед виробничим корпусом.

Завод, який фактично вже діє майже півроку, виготовляє бокове та лобове скло, яке випускається на сучасному італійському обладнанні та має попит як в Україні, так і за кордоном.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here