Home Історія Цей день в історії 26 травня

26 травня

1348
0
SHARE

1945 – На Червоній горі поряд із військовим містечком у будинку, спорудженому в 1912 році, сформовано Бердичівський гарнізонний будинок офіцерів (нині 30-й гарнізонний Будинок офіцерів).

Будинок офіцерів увійшов до складу Львівського військового округу з безпосереднім підпорядкуванням політуправлінню Львівського військового округу. Першим начальником будинку офіцерів став старший лейтенант Іван Михайлович Єгоров.

Основна мета Будинку офіцерів – культурно-виховна та просвітницька робота з військовослужбовцями гарнізону та членами їх сімей, організація дозвілля військовослужбовців, самодіяльної та художньої творчості.


1972 – У Бердичеві розпочала свою діяльність школа прапорщиків, яку розмістили у чотириповерховій будівлі на Елінгу.

Школа прапорщиків готувала військовослужбовців за 16-а спеціальностями. Серед них старшини рот, старші техніки танкових рот, командири ремонтних взводів, командири взводів ПЗРК (переносних зенітно-ракетних комплексів), начальники складів.

Керівниками школи у різний період були Анатолій Гопта, Петро Новогребелець, Геннадій Кушков, Василь Качковський, Віктор Рябушко, Михайло Польовий, Олександр Пенський та інші. За час свого існування школа прапорщиків дала путівку у життя 20-ти тисячам молодих прапорщиків.

Розформували школу прапорщиків у 2002 році, на її базі створили 66-й навчальний центр з підготовки сержантів, який згодом також закрили.


1994 – У міській середній школі №2 (нині гуманітарна гімназія №2) відбувся перший і, як згодом виявилось, останній екзамен із музичного виховання.

Предмет “Музичне виховання”, метою якого є музично-естетичне виховання учнів, не є основним у переліку предметів, що викладаються в загальноосвітній школі України. Але реформи, які проводились у середній освіті в 90-х роках, спонукали до появи спеціалізованих загальноосвітніх шкіл, у тому числі гуманітарних з поглибленим вивченням окремих предметів.


2001 – У Бердичеві відкрились II Дні польської культури, які проходили 26 та 27 травня.

На відкриття Днів прибули численні гості: депутат Верховної Ради України Михайло Ковалко, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Рафальський, редактор газети “Mozaіka Berdyczowska” Лариса Вермінська, виконуючий обов’язки посла Республіки Польща в Україні Войцех Зайончковський та консул Кшиштоф Свідерек.

Доброю традицією стало проведення творчих виставок та конкурсів: цього дня відбулись виставка робіт фотографа Кшиштофа Грабовського, конкурс літературних творів “Польща та Україна в Європі без кордонів” та художній конкурс “Папа – паломник на Україні”.

У рамках Днів на стадіоні машинобудівного заводу “Прогрес” відбувся футбольний матч між командами священиків України та Польщі. Матч закінчився з рахунком 1:7 на користь поляків.

Наступного дня у Бердичеві вперше провели бізнес-форум “Бердичів-2001” за участю представників економічно-торгового відділу Посольства та Генерального Консульства Республіки Польща, представників польських та польсько-українських фірм і підприємців з Бердичева. Після цього бізнес-форуму було засновано дві польсько-українські фірми – “Укрполпласт” та “Полларстиль”.


2001 – У Києві вперше відбувся чемпіонат України з кіокушинкай карате серед хлопчиків віком від 7 до 13 років.

Команда бердичівської Дитячої федерації на чолі з її директором Віктором Гуменюком зайняла 14-е загальнокомандне місце серед 38 команд України.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here