Home Історія Цей день в історії 26 січня

26 січня

548
0
SHARE

1945 – Цього дня 16-а гвардійська механізована бригада під командуванням гвардії полковника Всеволода Ривжа успішно форсувала ріку Одер у районі міста Кєбен (Хобеня, Польща) та оволоділа плацдармом на її лівому березі.

Ривж Всеволод Езупович.

За ці бої полковнику Всеволоду Ривжу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Після війни Всеволод Ривж проживав у Бердичеві, присвятивши себе військово-патріотичному вихованню молоді. В.Е. Ривж – Почесний громадянин Бердичева.

Помер Всеволод Езупович 21 лютого 1992 року, похований у Бердичеві на військовій ділянці загальноміського кладовища.


1980 – У міськрайонній газеті “Радянський шлях” (нині носить назву “Земля Бердичівська”) вперше за останні два десятиліття з’явилась рубрика “Чи знаєте ви, що…”. У цій рубриці описано сім цікавих фактів з історії Бердичева, починаючи від першої писемної згадки та до сьогодення (хоча деякі факти викладено з помилками).

З огляду на те, що на цей час у популярній літературі майже не було відомостей про історію Бердичева, цей матеріал викликав значний інтерес серед читачів єдиної на той час на теренах Бердичівщини газети.

Чи знаєте ви, що…

… місто Бердичів, час заснування якого невідомий, вперше згадується в опису Житомирського замка за 1545 рік?

… під час визвольної війни 1648-1654 рр. місто було здобуте в бою військом Богдана Хмельницького у польських магнатів Тишкевичів, які ще в 1627 році завершили тут будівництво фортеці-монастиря ордена “босих кармелітів”?

… у 1703 році під Бердичевом розбив польське військо Семен Палій?

… у громадянську війну, в 1919 році, славний начдив М.О. Щорс розгромив тут петлюрівців?

… у 1920 році під Бердичевом наніс нищівної поразки білополякам С.М. Будьонний?

… на початку січня 1944 року наше місто було визволене від гітлерівських загарбників військами 1-го Українського фронту, яким в ознаменування цієї події салютувала Москва двадцятьма артилерійськими залпами з двохсот двадцяти чотирьох гармат?

… на відзнаку здобутої перемоги під Бердичевом дев’яти з’єднанням і частинам, що відзначились в боях, наказом Верховного Головнокомандуючого Збройними Силами СРСР було присвоєно найменування “Бердичівських”?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here