Home Історія Цей день в історії 26 січня

26 січня

1351
0
SHARE

1945 – Цього дня 16-а гвардійська механізована бригада під командуванням гвардії полковника Всеволода Ривжа успішно форсувала ріку Одер у районі міста Кєбен (Хобеня, Польща) та оволоділа плацдармом на її лівому березі. Це дозволило радянським військам закріпити успіхи попередніх виснажливих та кровопролитних боїв, які тривали з 14 січня.

Ривж Всеволод Езупович.

За ці бої полковнику Всеволоду Ривжу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

По закінченні війни Всеволод Езупович продовжив військову службу в лавах Збройних Сил: служив заступником командира 6-ї гвардійської, 32-ї гвардійської і 1-ї механізованої дивізій у Прикарпатському військовому окрузі і Групі радянських окупаційних військ в Німеччині (ГРОВН). У 1948 році він направляється для подальшого проходження служби до міста Бердичів, командує тут механізованою бригадою.

По звільненні з лав Збройних Сил Всеволод Ривж, проживаючи у Бердичеві, присвятив себе військово-патріотичному вихованню молоді. В.Е. Ривж – Почесний громадянин Бердичева.

Помер Всеволод Езупович 21 лютого 1992 року, похований у Бердичеві на військовій ділянці загальноміського кладовища.


1980 – У міськрайонній газеті “Радянський шлях” (нині носить назву “Земля Бердичівська”) вперше за останні два десятиліття з’явилась рубрика “Чи знаєте ви, що…”. У цій рубриці описано сім цікавих фактів з історії Бердичева, починаючи від першої писемної згадки та до сьогодення (хоча деякі факти викладено з помилками).

З огляду на те, що на цей час у популярній літературі майже не було відомостей про історію Бердичева, цей матеріал викликав значний інтерес серед читачів єдиної на той час на теренах Бердичівщини газети.

Чи знаєте ви, що…

… місто Бердичів, час заснування якого невідомий, вперше згадується в опису Житомирського замка за 1545 рік?

… під час визвольної війни 1648-1654 рр. місто було здобуте в бою військом Богдана Хмельницького у польських магнатів Тишкевичів, які ще в 1627 році завершили тут будівництво фортеці-монастиря ордена “босих кармелітів”?

… у 1703 році під Бердичевом розбив польське військо Семен Палій?

… у громадянську війну, в 1919 році, славний начдив М.О. Щорс розгромив тут петлюрівців?

… у 1920 році під Бердичевом наніс нищівної поразки білополякам С.М. Будьонний?

… на початку січня 1944 року наше місто було визволене від гітлерівських загарбників військами 1-го Українського фронту, яким в ознаменування цієї події салютувала Москва двадцятьма артилерійськими залпами з двохсот двадцяти чотирьох гармат?

… на відзнаку здобутої перемоги під Бердичевом дев’яти з’єднанням і частинам, що відзначились в боях, наказом Верховного Головнокомандуючого Збройними Силами СРСР було присвоєно найменування “Бердичівських”?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here