1918 – Запорізька бригада УНР з’єдналась із гайдамаками Симона Петлюри і з житомирського і шепетівського напрямків поновила наступ на Бердичів, в якому знаходився більшовицький загін під командуванням Василя Кіквідзе.

Вже опівдні українські війська, зокрема, 2-й курінь Запорізького загону під командуванням полковника армії УНР Петра Болбочана увійшли до Бердичева. Але бої на вулицях міста тривали до вечора.
Через два дні – 28 лютого у Бердичів увійшли також і німецькі війська.
На цей час Петро Болбочан виконував обов’язки губерніального військового коменданта Волині.
Після оволодіння Бердичевом 2-й Запорізький курінь на чолі з Петром Болбочаном продовжив наступ на більшовиків та 2 березня, знову ж таки випереджаючи німецькі війська, першим увійшов до Києва, який без бою залишили більшовицькі війська.
2000 – У місті Алмати (Казахстан) помер Іван Якович Стаднічук (1913-2000) – художник, член спілки художників Казахстану та СРСР.

(1913-2000).
Іван Якович народився 1910 року в селянській родині у селі Халаїмгородок Бердичівського повіту (нині село Городківка Андрушівської міської громади Бердичівського району). Навчався у Бердичеві, де закінчив трудову школу №1. Іван Стаднічук закінчив Ленінградську Академію мистецтв, тривалий час проживав та творив в Алмати. Біля 30 років він керував студією “П’ятниця” – творчим об’єднанням самодіяльних художників Алмати та області, яку організував у 1965 році.
Багато картин Івана Стаднічука присвячені українській тематиці, зокрема Тарасу Шевченко, Миколі Гоголю, рідній Житомирщині, батькам.
Похований Іван Стаднічук у місті Алмати.
У жовтні-листопаді 2002 року у виставковому залі Музею історії міста Бердичева працювала виставка робіт Івана Стаднічука, що стало великою культурологічною подією у житті міста.
Отец вспоминал, что тогда только приход немецких войск в Бердичев и показательное наказание ими нескольких наиболее рьяных бандитов остановил еврейские погромы в городе. Вероятно, поэтому в 1941 году не все бердичевляне поверили, что немцы будут уничтожать евреев…