1922 – У Бердичеві відбувся перший повітовий з’їзд шкіряників. Шкіряники Бердичева цього дня відправили привітальну телеграму керівнику радянської держави Володимиру Леніну, в якій повідомили про готовність стати на захист завоювань Жовтневої революції 1917 року.
1948 – У липні в селі Сингаївка Бердичівського району під час копання глини на глибині 3-х метрів виявлено залишки кістяка мамонта – вимерлих тварин з родини слонових. Серед останків знайдено три зуба цієї древньої тварини, кожен із яких важив по 4,5 кг, а також кістки хребта та стегна.
Ця знахідка засвідчила, що колись мамонти населяли територію Бердичівщини. Знайдені частини кістяка мамонта були виставлені в експозиції міського історико-краєзнавчого музею, згодом переведені у фонди Житомирського краєзнавчого музею.
2001 – Кабінет Міністрів України з метою захисту традиційного характеру середовища населених місць України своєю постановою №878 від 26 липня 2001 року затвердив Список історичних населених місць України.
Список історичних населених місць України (міста, селища міського типу) включає 401 населений пункт; на території нашої держави нараховується 39 міст із понад 1000-річною історією, більшість із яких розташовані на території колишньої Київської Русі. До цього списку внесено і місто Бердичів. Відповідно до цього Списку для Бердичева встановлено дату заснування або першої писемної згадки 1430 рік.
Слід зазначити, що питання дати заснування Бердичева залишається відкритим, оскільки не існує жодного історичного документу, який підтверджував би ту чи іншу версію науковців. Більш докладніше про заснування Бердичева можна ознайомитись тут >>.