Home Історія Цей день в історії 26 жовтня

26 жовтня

1258
0
SHARE

1802 – Опівдні у Бердичеві зафіксовано землетрус силою біля 5 балів за шкалою Ріхтера (хоча таку міру для визначення сили землетрусу запропонували лише у 1935 році).

Епіцентр землетрусу знаходився у районі Вранча (східні Карпати), що розташований на території нинішньої Румунії північніше міста Бухарест.


1922 – При Бердичівській цукроварні відкрилась школа фабрично-заводського учеництва (ФЗУ). Навчальний заклад розрахований на 50 осіб, але в різні роки в ньому навчалась різна кількість учнів.


1986 – Цього дня за активної участі учнів середньої школи №4 відбулось свято вулиці Гайдара (з 2016 року – вулиця Гостинна).

Перед учасниками свята виступили вчителька російської мови і літератури А.М. Старостюк та голова будинкового комітету Стефанида Вікентіївна Герасимович. Стефанида Вікентіївна розповіла про окремих мешканців, які стали гордістю вулиці. На цей час тут проживали ветерани війни – майор медичної служби у відставці Г.С. Царенко та колишній партизан В.А. Соботов, ветеран війни і праці В.Н. Кравчук, наставник молоді, раціоналізатор, кавалер ордену Слави III ст. В.Н. Мельник, ударник комуністичної праці М.Г. Янковський та Л.Б. Мрацковська…

На святі декламувалися патріотичні вірші, лунали піонерські пісні. У цей день дружина юних ленінців четвертої школи поповнила свої ряди – кращим третьокласникам пов’язали піонерські галстуки.


stepoviy_01
Степовий Іван Якович
(1923-2010).

1999 – Рішенням виконкому міської Ради за розвиток зв’язків із різними органами самоорганізації населення, зокрема організація роботи народних дружин із 1975 по 1989 роки, та з нагоди 55-ї річниці визволення України від фашистських загарбників ветерану Великої Вітчизняної війни Степовому Івану Яковичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Іван Якович Степовий (1923-2010) – кадровий військовий. Народився в селі Тернівка Джулинського (нині Бершадського) району Вінницької області. З 1960 року проживав у місті Бердичеві, проходив службу у 117-й учбовій танковій дивізії. З 1975 по 1988 рік працював у Бердичівському міському виконавчому комітеті на посаді інспектора з організації добровільних народних дружин – громадських формувань, що створювались із метою сприяння правоохоронним органам у забезпеченні громадського правопорядку. З 1989 року Іван Степовий полишив роботу в міськвиконкомі та вийшов на заслужений відпочинок.


2006 – У Бердичеві з залученням міських аварійних служб відбулись практичні навчання підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій.

За легендою навчань, на залізниці сталася аварія потягу, який перевозив шкідливі речовини. Підрозділи МНС відпрацьовували взаємодію між службами міста та займались усуненням наслідків витоку шкідливих речовин.

2006_10_26_00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here