1918 – По військам Бердичівської залоги військ Директорії вийшов наказ, підписаний начальником залоги полковником Пороховським. Цим наказом встановлюється наступне (стиль збережено): “з приводу того, що м. Бердичів знаходиця на становищі військового часу, наказую: на вулицях припиняти рух до 10-і години вечіра. Після цього часу ніхто без особливих посвідчень, котрі одержувати від повітового коменданта, на вулицях не повинен бути”.
Цим наказом у Бердичеві фактично введено комендантську годину. Другою частиною наказу від Повітового Коменданта вимагається негайно накласти на рукави козаків охоронних сотень особливі пов’язки з печаткою Повітового Коменданта. Ці пов’язки повинні бути перенумеровані і реєстр їх повинен вестись Управлінням Повітового Коменданта.
1943 – Цього дня радянські війська вступили на територію Бердичівського району та приступили до його визволення від німецьких загарбників. Це відбулось у ході Житомирсько-Бердичівської стратегічної наступальної операції Радянської Армії. Визволення району розпочалося зі сторони сусіднього з Бердичівським Андрушівського району Житомирщини.
Почалася Житомирсько-Бердичівська наступальна операція військ 1-го Українського фронту (1-ша гвардійська, 13, 18, 27, 38, 40 і 60-та армії, 3-тя гвардійська і 1-ша танкові армії, а також 2-га повітряна армія С.А. Красовського) 24 грудня та тривала до 14 січня 1944 року.
2001 – Аматорському ансамблю народної пісні “Ладомир” (керівник Валентин Семенюков), що діє при районному Будинку культури, присвоєно почесне звання “Народний художній колектив”.
Згідно існуючого законодавства почесне звання “Народний художній колектив” присвоюється (підтверджується) творчим колективам, що мають почесне звання “Зразковий художній колектив” та плідно працюють понад 10 років, за високий художній рівень виконавської майстерності, вагомий внесок у справу поширення та примноження надбань національної культури, значні досягнення на всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах.
2002 – Рішенням Бердичівської міської ради №91 від 26.12.2002 р. затверджено прапор міста Бердичева, а також Положення про зміст і опис прапора.
Прапор Бердичева: на зеленому тлі, в центрі, розташовано герб міста. На прапорі також присутні кольори національного прапора України у вигляді двох горизонтальних смуг: блакитної та жовтої. За основу взято традиційне для прапора співвідношення сторін 2:3.
Для розробки проєкта прапора міста Бердичева міський голова Василь Мазур у листопаді 2002 року своїм розпорядження створив відповідну робочу групу, до складу якої окрім нього увійшли керуюча справами Надія Мохно, секретар міськради Раїса Чорноплеча, депутати міської ради Василь Толочко, Павло Скавронський, Фелікс Пашківський, директор міської художньої школи Микола Яцюк та інші. Пропозиції цієї робочої групи і взяли за основу офіційного прапора міста Бердичева.
2002 – Рішенням Бердичівської міської ради №92 від 26.12.2002 р. затверджено Орден та Почесний знак міста Бердичева.
Ці нагороди, як і звання “Почесний громадянин міста Бердичева”, стали вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед містом Бердичевом.
На протязі наступного десятиліття орденом міста Бердичева нагороджено 19 осіб та трудових колективів, Почесним знаком міста Бердичева – 19 осіб (станом на 01.12.2023 р.).
2004 – Цього дня в країні відбулось повторне (третє) голосування за кандидатів у Президенти України, яке відбувалось на фоні кампанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших акцій громадянської непокори, які отримали назву Помаранчева революція.
Під час голосування у Бердичеві на сорока дільницях для голосування за кандидата у президенти Віктора Ющенка віддали свої голоси 68,2 % бердичівлян, що прийшли на дільниці та проголосували. За іншого кандидата Віктора Януковича – 31,8 %.
У порівнянні з другим туром, який відбувся 21 листопада, результати голосування майже не змінились: тоді за Віктора Ющенка віддало свій голос 64,5 % бердичівлян, що проголосували, за Віктора Януковича – 35,4 % бердичівлян.
Шановний Анатолій Петрович! Вітаю Вас і Ваших близьких з святами (усіма)! А щодо бердичівських результатів голосування в “ІІІ” турі 2004, то дуже цікаво порівняти з ІІ туром. Ще б додати явку по обом турам. В Донбасі було так: Луганська – ІІ тур – явка 105%, за Януковича – 90%, за Ющенка – 8% (майже так і в Сєверодонецьку); ІІІ тур – явка 80%, за Я – 85%, за Ю – 11%. Донецька – ІІ тур – явка 125%, за Я – 88%, за Ю – 10%; ІІІ – явка – 75%, за Я – 75%, за Ю – 15 %. Але цифри – по пам’яті, тобто, приблизні. Але динаміка саме така. В Луганській області рівень фальсифікацій нижчий (лише 25% проти 50% в Донецькій), а реальна підтримка Я вища – 85%, проти 75 % в Донецькій.
Шановний Анатолій Петрович! Вітаю Вас та Ваших близьких з усіма святами (Св. Миколай, Різдво загальнохристиянське, Ханука, Новий рік та Різдво у варіанті РПЦ) одразу! А щодо бердичівських результатів голосування в “ІІІ” турі 2004, то дуже цікаво порівняти з ІІ туром. Ще б додати явку по обом турам. В Донбасі було так: Луганська – ІІ тур – явка 105%, за Януковича – 90%, за Ющенка – 8% (майже так і в Сєверодонецьку); ІІІ тур – явка 80%, за Я – 85%, за Ю – 11%. Донецька – ІІ тур – явка 125%, за Я – 88%, за Ю – 10%; ІІІ – явка – 75%, за Я – 75%, за Ю – 15 %. Але цифри – по пам’яті, тобто, приблизні. Але динаміка саме така. В Луганській області рівень фальсифікацій нижчий (лише 25% проти 50% в Донецькій), а реальна підтримка Я вища – 85%, проти 75 % в Донецькій. Євген Ч.