Home Історія Цей день в історії 26 вересня

26 вересня

1682
0
SHARE

1987 – У вересні бердичівське спеціалізоване професійно-технічне училище №4 переїхало у новий навчальний комплекс, збудований по вулиці Шелушкова (нині вулиця Семенівська).

Навчальний комплекс розрахований на 720 учнівських місць, де передбачено 20 навчальних кабінетів та 8 майстерень, їдальня на 250 місць, спортзал розміром 12 × 24 м, бібліотека на 50 місць, гуртожиток на 468 місць.


pam_osykove_repres_01
Пам’ятний знак репресованим землякам. Осикове, 2007 р.

1992 – У суботній день на кладовищі села Осикове Бердичівського району в присутності багатьох селян відбулось відкриття увінчаного Хрестом пам’ятного знаку землякам, які були репресовані у 1937 році.

З цієї нагоди відбувся мітинг, на якому виступили голова виконкому Осиківської сільської ради А.С. П’ятниківський та син репресованого у 37-у році А.А. Солотвінського.

Пам’ятний знак містить меморіальну плиту, на якій викарбувано прізвища 23-х осиківчан, яких піддали репресіям. Пам’ятний знак освятили священики православної Свято-Миколаївської церкви отець Григорій (Боднарчук) та римо-католицького костелу Святої Варвари отець Бернард (Міцкевич).


2007_09_27_002007 – У Бердичеві в актовому залі районної державної адміністрації розпочала свою роботу міжнародна науково-краєзнавча конференція “Бердичівська земля у плині часу”, присвячена 150-річчю від дня народження класика англійської літератури Джозефа Конрада (Джозеф Теодор Конрад Коженьовський, 1857-1924).

Впродовж двох днів науковці та краєзнавці з багатьох областей України, ближнього та далекого зарубіжжя представляли свої матеріали з історії Бердичева та бердичівського краю від часів заселення краю та до сьогодення.

По результатам роботи міжнародної конференції побачив світ двотомний науковий збірник матеріалів “Бердичівська земля у плині часу” (головний редактор М.Ю. Костриця), виданий у Житомирі у видавництві М. Косенко.


2013_09_26_002013 – У приміщенні міської бібліотеки відбулась презентація історичних романів бердичівського письменника Олександра Кухарчука “Козацька Русь. Сплюндрована калина” та “Козацька Русь. Неопалима купина”, які побачили світ у видавництві ПП “Рута” (м. Житомир) на початку серпня.

Під час презентації книг письменник надав короткий опис своїх творів, розповів про плани на майбутнє. Також Олександр Кухарчук подарував десять екземплярів книг (як однієї, так і другої) для бібліотечної системи міста Бердичева.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here