Home Історія Цей день в історії 25 січня

25 січня

1676
0
SHARE

1954 – У селі Черніговка Приморського краю (РФ) народився Володимир Васильович Шоколов (1954-1983) – військовослужбовець Збройних Сил СРСР.

Володимир Васильович Шоколов
(1954-1983).

Володимир Шоколов закінчив Тюменське ВВІКУ, проходив військову службу у Бердичеві. Звідси й був направлений в Афганістан до складу обмеженого контингенту. У Республіці Афганістан брав участь у 7 бойових операціях. 28 травня 1983 року місцеві партизани зробили спробу прориву в районі блокування. Оцінивши обстановку, командир повів бійців у атаку. Противник був зупинений, але у цьому бою Володимир Шоколов загинув.

Володимир Шоколов за цей бій нагороджений орденом Червоного Прапора (посмертно). Похований у Бердичеві на військовій ділянці міського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).


1986 – У Бердичеві по вулиці Леніна, 43 (нині вулиця Житомирська), урочисто відкрито новий Будинок урочистих подій, у якому розмістився міський відділ реєстрації актів цивільного стану. До цього часу відділ реєстрації знаходився у приміщенні міського Будинку культури по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині вулиця Європейська).

Будинок урочистих подій, 2006 р.

Червону стрічну при вході до Будинку урочистих подій перерізав голова виконкому міської Ради народних депутатів Володимир Волощук. Першими, хто зареєстрував шлюб у новому приміщенні Будинку урочистих подій, стали робітник машинобудівного заводу “Прогрес” Артур Гниря та учениця Вінницького кооперативного технікуму Наталія Ткачук. Провела обряд шлюбу обрядовий староста Катерина Сальва (до речі, була обрядовим старостою у Бердичівському РАЦС впродовж 25 років, поєднала у шлюбі більш як 15 тисяч сімейних пар).

Всього у день відкриття Будинку урочистих подій зареєстрували шість шлюбів і три народження.


1994 – У січні в Бердичеві розпочала свою діяльність Рада ветеранів Війська Польського – неурядова організація, що зібрала у свої ряди ветеранів Другої світової війни, які брали участь у бойових діях у складі польської армії (Військо Польське) та на цей час проживали на теренах Бердичівщини.

До складу Ради ветеранів увійшли колишні воїни 1-го танкового корпусу польської армії, формування якого відбувалось у 1944 році на території Бердичівського району. Першим очільником Ради ветеранів Війська Польського став ветеран Сигізмунд Янович Жуковський.


2012 – У міському Палаці культури імені Олексія Шабельника відбувся творчий вечір поета-пісняра Михайла Ковалка – професора, викладача Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, Почесного громадянина міста Бердичева.

На сцені Палацу культури у виконанні місцевих артистів прозвучало півтора десятка пісень, створених на вірші Михайла Ковалка. Вели вечір Інна Кирилюк та Олександр Боровський. У виконанні останнього, а також Сергія та Тетяна Ігнатенко, Вікторії Петренко, Ольги Морозової та інших артистів ці пісні, за словами їх автора, отримали нове неповторне звучання.

Також на сцені виступила і співавтор поета-пісняра, автор музики Алла Мігай – українська телеведуча, тележурналіст, казкарка, дитячий композитор.


2014 – У спортивному залі міської загальноосвітньої школи №17 відбувся перший Відкритий кубок міста Бердичева з кіокушинкан карате серед дітей, юніорів, юнаків та дорослих.

Ці змагання зібрали близько 130 спортсменів з Новоград-Волинського, Житомира, Володарськ-Волинського, Баранівки та Бердичева. Честь нашого міста захищали вихованці Анатолія Рябушкіна, президента міської федерації кіокушинкан карате.

Переможців кубку Бердичева визначали у кожній віковій та ваговій категорії, загалом свої нагороди отримали близько сотні спортсменів. Кращими у своїх категоріях стали і п’ятеро бердичівлян.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here