Home Історія Цей день в історії 25 травня

25 травня

1111
0
SHARE

1947 – У Бердичеві відбувся міський недільник, присвячений підготовці шкіл міста до нового навчального року. Участь у недільнику взяли учні старших класів, їх батьки та педагоги.


Другий бізнес-форум “Польща-Україна 2002”.

2002 – У Бердичеві відбулись III Дні польської культури.

У рамках Днів цього дня відбулись культурні заходи, зустрічі місцевої влади та підприємців із представниками бізнесу Польщі. Зокрема, відбулись конкурси творів на польській мові та малюнків “Які пам’ятки польськості ви б хотіли зберегти від забування?”; зустріч педагогів та учнів школи №17, де відкрили кабінет польської мови, з послом Республіки Польща Мареком Зaйончковським; футбольний матч між українськими і польськими підприємцями; вечір польської поезії та релігійної музики; Другий бізнес-форум “Польща-Україна 2002”. Настоятель парафії отців-кармелітів о. Бенедикт Крок провів лекцію спільної історії “Історія та сьогодення Бердичівського Санктуаріуму”.


2013 – Уперше в Бердичеві відбувся марш вишиванок – святковий парад з метою популяризації українських одягу та традицій в Україні.

До акції “Міжнародний марш вишиванок” разом із усією Україною та рядом держав світу долучилось і наше місто. Як і анонсували його організатори – без будь-якої партійної символіки та політичних закликів.

Учасники параду у вишиванках пройшли від пам’ятника Тарасу Шевченку до Мистецької площі та повернулись назад. Екватором акції став своєрідний флеш-моб: учасники маршу вишиванок утворили тризуб і площею залунав гімн України “Ще не вмерла України…”. Далі на усіх бажаючих очікували декілька годин забав та розваг біля пам’ятника Кобзареві. Кульмінацією “Маршу” став конкурс на найкрасивішу вишиванку.

Учасники маршу крокують центральною вулицею Бердичева.

2014 – В Україні цього дня відбулись позачергові вибори Президента України.

За інформацією окружної виборчої комісії про підсумки голосування в межах територіального виборчого округу №64 щодо кількості голосів виборців, поданих за кожного кандидата на пост Президента України, у Бердичеві голоси виборців розподілились наступним чином: Петро Порошенко – 65,55%, Юлія Тимошенко – 10,27%, Олег Ляшко – 8,16%. Усі інші кандидати набрали менше 5% голосів. У той же час по Україні цей відсоток становив 54,70%, 12,81% та 8,32% відповідно.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here