Home Історія Цей день в історії 25 жовтня

25 жовтня

1948
1
SHARE

1925 – Ще 21 січня 1925 року Бердичівський окружний виконавчий комітет прийняв рішення про спорудження у Бердичеві пам’ятника вождю Жовтневої Революції Володимиру Леніну (1870-1924).

pam_lenin_libknehta_01
Пам’ятник вождю Жовтневої Революції Володимиру Леніну.

Цього ж дня Бердичівський окружний виконавчий комітет прийняв рішення про прискорення будівництва пам’ятника та відкриття його 7 листопада – під час мітингу трудящих міста в день святкування 8-ї річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції.

Автором проєкту став архітектор І.П. Кавалерідзе, реалізував проєкт інженер А. Кашин (за це отримав премію від комісії з будівництва).

Сьогодні на місці розташування пам’ятника по вулиці Європейській знаходиться обеліск, присвячений 40-річчю Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні.


1944 – Цього дня у складі Червоної Армії створено окремий батальйон зв’язку, який у повоєнний час перейменували у 160-й окремий ордену Червоної Зірки учбовий батальйон зв’язку.

Цей військовий підрозділ базувався в Бердичеві у військовому містечку по вулиці Короленка і входив до складу 119-го гвардійського окружного учбового центру.

У батальйоні зв’язку солдат строкової служби навчали військових спеціальностей на наступних радіостанціях та техніці: Р-145БМ, Р-156БТР, БТР-50ПУ, БТР-50ПУМ, Р-137Б.


solodoviy_011948 – Рада Міністрів СРСР прийняла постанову №4032 про будівництво в Бердичеві нового промислового підприємства – солодового заводу.

Економічне обґрунтування будівництва та комплексно-технічні вишукувальні роботи промислового майданчика для заводу впродовж 1949 року проводив Всесоюзний трест “Проектпиво”. Так розпочалась історія бердичівського солодового заводу, що розмістився на північній околиці Бердичева по вулиці Ватутіна (колишня вулиця Елеваторна).


1967 – У Бердичеві в конторі зв’язку введено у дію нову повністю автоматичну телефонну станцію на 3 тисячі номерів (декадно-крокова АТС типу ДК-54а, була відома бердичівлянам під назвою “АТС-2”). Закінчення будівництва керівники Бердичівського вузла зв’язку та обласного будівельно-монтажного управління разом із монтажниками урочисто відзначили в одному з ресторанів Бердичева.

Колектив монтажників нової телефонної станції, 1967 рік. Серед монтажників працівники вузла зв’язку: Михайло Єлізаров, Лариса Пелешок (Кучевська), Леонід Петрук, Павло Бузань, Василь Бузань, Галина Гончаренко, Андрій Гончаренко, Блюма Левіна, Ганна Щебельська (Дрокова).

Вартість встановлення телефону для населення на момент відкриття нової телефонної станції становила 20 карбованців. При оформленні документів абоненту надавався також телефонний апарат, вартість якого входила до загальної вартості встановлення телефону. Для порівняння, середня місячна заробітна плата електромонтера зв’язку на цей час становила 57 карбованців, електромеханіка АТС – 80 крб., інженера – 110 крб.

Ця телефонна станція в Бердичеві працювала до червня 2021 року, останні роки вона обслуговувала біля 5 тисяч стаціонарних телефонів підприємств, установ та осель бердичівлян.


1988 – У Бердичеві на стадіоні машинобудівного заводу “Прогрес” відбулась міжнародна товариська зустріч із футболу між командами ветеранів київського “Динамо” та Фінляндії.

Участь у футбольному матчі взяли такі відомі майстри шкіряного м’яча, як Йожеф Сабо, Леонід Буряк, Євген Рудаков, Стефан Решко, Сергій Кузнєцов, Юрій Роменський, Андрій Шепель, Володимир Капличний, Юрій Ковальов, Віталій Хмельницький та інші. З рахунком 3:1 (3:0) перемогли кияни. Голи забивали Леонід Буряк, Віталій Хмельницький, Андрій Біба зі сторони киян, та Йоєноцу Пентті зі сторони фінів.

Протягом матчу не було зафіксовано жодного грубого порушення правил гри, після закінчення зустрічі всім її учасникам вручили пам’ятні призи.


2003 – На стадіоні “Колос” міста Андрушівка Житомирської області відбувся футбольний турнір серед команд ветеранів Андрушівського, Бердичівського та Ружинського районів, присвячений Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Почесне перше місце у турнірі за результатами футбольних матчів вибороли ветерани однойменної команди машинобудівного заводу “Прогрес”, які представляли Бердичів.


2008_10_25_002008 – У Бердичеві по благословенню Високопреосвященного Єпископа Житомирського та Новоград-Волинського Гурія відбувся Хресний хід на відзначення 1020-ї річниці Хрещення Русі.

У рамках хресного ходу цього дня відбулось освячення двох нововстановлених хрестів на кордоні селища Гришківці: зі сторони села Осикове та зі сторони Бердичева.

Учасники Хресного ходу взяли участь у святкових службах, які провели у Свято-Димитрівському храмі (смт. Гришківці), Свято-Троїцькому храмі та Свято-Миколаївському соборі УПЦ МП.


2020 – Цього недільного дня в країні відбулись чергові місцеві вибори, на яких обирали депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів.

Василь Мазур вітає Сергія Орлюка з обранням Бердичівським міським головою, 1 грудня 2020 року

У Бердичеві на посаду мера Бердичева на місцевих виборах зареєструвалися 12 кандидатів, діючого мера Василя Мазура серед них не було. Після підрахунку голосів Бердичівським міським головою обрано Орлюка Сергія Валерійовича, який балотувався від політичної партії «Пропозиція». У підсумку він набрав 4 605 голосів виборців (28,76 %), друге місце отримав Роман Левицький (самовисування) – 4 182 голосів (26,11 %), третє – Богдан Коляда (ПП «Слуга Народу») з результатом у 1 577 голосів (9,85 %).

Офіційне оголошення результатів цих виборів та вручення посвідчень відбулось 1 грудня 2020 року на 1-й сесії VIII скликання Бердичівської міської ради.

1 COMMENT

  1. Получение права на установку телефона было делом совсем не простым. Блата у членов моей семьи не было, телефон стал особенно необходим после инсульта у матери в феврале 1972 года, а установили его нам только в марте 1973 года…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here