Home Історія Цей день в історії 24 квітня

24 квітня

1625
0
SHARE

1963 – На території військової ділянки міського кладовища, що розташоване по вулиці Пушкіна, відкрито пам’ятний знак “Сумуючий воїн”.

Пам’ятний знак “Сумуючий воїн”, 2008 р.

Цей пам’ятний знак присвячений військовим частинам, які відзначились у боях за визволення Бердичева від німецьких військ у грудні 1943 – січні 1944 року.

Пам’ятний знак – бетонна скульптура воїна з меморіальним написом на постаменті: “Слава героям, погибшим в боях за освобождение и независимость нашей Родины в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.”.

Щороку у день визволення міста Бердичева (5 січня), День Перемоги (9 травня), День скорботи (22 червня), День партизанської слави (22 вересня), День визволення України від фашистських загарбників (28 жовтня) та інші свята відбувається вшанування пам’яті загиблих воїнів з покладанням квітів до пам’ятного знаку “Сумуючий воїн”.

Піонери та ветерани війни біля пам’ятного знаку, початок 70-х років.

1986 – Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №278 від 24.04.1986 р. «Про увіковічення пам’яті сім’ї патріотів-братів Михеєвих» на ознаменування 41-ї річниці Перемоги вулицю, яка на цей час забудовується по Червоній горі, назвали іменем братів Михеєвих (згодом у документах прізвище братів трансформувалось у Міхеєви). Одночасно на виконання цього ж рішення відділ комунального господарства мав виготовити та встановити на початку вулиці меморіальну дошку у відповідності з розробленим головним архітектором міста ескізом, а відділ культури у травні мав провести мітинг по відкриттю меморіальної дошки. Але меморіальну дошку не встановлювали, мітинг не проводили.

Брати Міхеєви

Брати Міхеєви: Володимира, Павла, Семена, Федора, Олександра, Петра, Віктора, Михайла та Івана – уродженці Уральської області РРФСР. Ще перед початком німецько-радянської війни четверо братів створили сімейний танковий екіпаж. Танкістами згодом стали і менші брати. У роки німецько-радянської війни братами-танкістами було знищено загалом понад 200 ворожих танків та іншої бойової техніки; всі брати нагороджені 45 орденами та медалями. Олександр та Іван загинули у 1941 році.

Бердичів має тісні зв’язки з родиною Міхеєвих: у 1944 році один з братів Павло брав участь у визволенні міста від німецьких загарбників, інші брати Володимир, Михайло, Петро та їх батько Дмитро Федорович після німецько-радянської війни деякий час проживали в Бердичеві. Батько Дмитро Федорович Міхеєв та його син Петро Дмитрович поховані на загальноміському кладовищі по вулиці Пушкіна.


1994 – У місті засновано Бердичівське відділення Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині “Велика Волинь”.

Головою відділення обрано викладача машинобудівного технікуму Броніслава Володимировича Марковського. З 1998 року головою відділення став Павло Степанович Скавронський, на той час директор загальноосвітньої школи №11.

У наступні роки члени регіонального осередку зробили вагомий внесок у розвиток краєзнавчого руху. Їх зусиллями оприлюднені чимало нових сторінок історії, археології, природи, культури рідного краю.


2009 – Колектив редакції місцевого радіомовлення отримав нового керівника. Ним стала Лілія Березовенко, яка до цього часу очолювала міську газету “Бердичівські новини”.

Працівники служби міського радіомовлення (зліва на право): відповідальний редактор Леонід Козінчук, редактор Микола Швирьов, диктор Яна Студзінська, 1999 р.

З моменту організації у 1990 році в Бердичеві місцевого радіомовлення та на протязі наступних двох десятиліть його очолював незмінний керівник Леонід Іванович Козінчук – журналіст, поет, голова міського осередку Національної Спілки журналістів України, який полишив цю посаду у зв’язку з виходом на заслужений відпочинок.

Програми редакції транслюються мережею проводового радіомовлення, яку експлуатує місцевий підрозділ оператора електрозв’язку ПАТ “Укртелеком”. Це матеріали про новини з життя Бердичівщини, проблеми розбудови місцевої економіки, культурне життя громади.


Меморіальний пам’ятник загиблим при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, квітень 2015 р.

2015 – У переддень 29-ї річниці Чорнобильської техногенної катастрофи в Бердичеві по вулиці Вінницькій, 45, відбулось урочисте відкриття Меморіального пам’ятника загиблим при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. На відкриття меморіального пам’ятника прийшли представники влади, ліквідатори, інваліди-чорнобильці, вдови ліквідаторів, переселенці, що мешкають у місті та в районі.

В основі монументу, висота якого становить 5 метрів, лежить символічне поєднання: на верхівці пам’ятника – атом, який знищив Чорнобильський реактор, дзвін – вічний символ, набат, що закликає бути пильними, та свіча пам’яті – знак того, що подвиг ліквідаторів ніколи не буде забутим. На трьох гранітних плитах в основі монументу нанесено присвятні написи.

Ініціатором та головним спонсором спорудження меморіального пам’ятника став генеральний директор ТОВ “Нове тисячоліття”, депутат обласної ради, голова Бердичівського осередку Всеукраїнської Чорнобильської Народної партії “За добробут та соціальний захист народу” Олександр Нехворовський.

Урочисте відкриття Меморіального пам’ятника загиблим при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, 24 квітня 2015 р.

Починаючи з цього часу щороку з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (26 квітня) та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня) біля Меморіального пам’ятника відбуваються траурні заходи з вшанування пам’яті загиблих пожежників Чорнобильської АЕС та учасників ліквідації наслідків аварії.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here