Home Новини 24 червня 2017 року. Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція “Бердичів крізь призму століть”

24 червня 2017 року. Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція “Бердичів крізь призму століть”

2980
0
SHARE

24 червня в Бердичеві відбулась Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція “Бердичів крізь призму століть”, присвячена 160-й річниці від дня народження Джозефа Конрада (03.12.1857 р.).

Конференція проходила у стінах Зали святої Терези Санктуарію Бердичівської Божої Матері (більш відомої як “дольний” храм) і відбулась у рамках Дня міста, Дня молоді та ХVIII Днів польської культури у Бердичеві. Краєзнавці та науковці з Бердичева й усієї Житомирщини, їхні колеги з Києва, Вінниці, Збаража, Черкас, Чигирина, Шостки, Бережан, Любека (ФРН) дізнавались та доповідали на теми, що стосувалися як самого Джозефа Конрада – видатного англійського письменника, який народився на Бердичівщині, так і інших постатей – святого Владислава Буковинського, братів Міцкевичів, династії Радзивіллів тощо. Перед початком конференції гостей нашого міста на урочистому відкритті привітав міський голова Василь Мазур. Також свої вітання учасникам форуму озвучили гості з польських міст-побратимів Бердичева – Сєдльце та Явора. Очільник Сєдльце Войцех Кудельскі та представник Явора Марчин Янковскі щирими словами вітали гостей Бердичева.

У ході урочистого відкриття конференції квіти з рук Василя Мазура отримала почесна гостя Бердичева – пані Катажина Вензовська, заступник директора Польського інституту у Києві, 2-й секретар Польської Амбасади в Україні.

Власне, роботу самої конференції розпочав отець Павло Ферко – магістр теології, заступник настоятеля бердичівського кармелітанського кляштору Босих Кармелітів. У своїй доповіді він розповів про життя Джозефа Конрада. Тему конрадіани продовжив директор Музею історії міста Бердичева Павло Скавронський.

Численні доповіді та розповіді про цікаві історичні розвідки лунали у стінах Зали святої Терези впродовж декількох годин.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here