Home Історія Цей день в історії 24 січня

24 січня

1338
0
SHARE

1937 – У Бердичеві на місці кінотеатру “Зоря”, який займав приміщення колишнього казначейства, збудовано новий звуковий кінотеатр. Кінотеатру присвоїли ім’я командарма Михайла Фрунзе.

Кінотеатр ім. М. Фрунзе, 2011 р.
Фото Syamuka.

Кінотеатр ім. Фрунзе провів тривале та по своєму яскраве життя, мав велику популярність серед бердичівлян – відвідування кінотеатру стало обов’язковим у розважальній програмі як молоді, так і старшого покоління. У 50-60-х роках минулого століття, у часи розквіту діяльності кінотеатру, в його двох кінозалах жителям та гостям міста демонстрували численні радянські та зарубіжні кінострічки, у фойє перед сеансами з розважальними номерами виступали місцеві артисти, естрадний оркестр. Кінотеатр припинив свою діяльність у 2013 році.


2002 – У міському Палаці культури відбулось урочисте нагородження переможців щорічного обласного конкурсу “Срібна Вежа” – регіонального проекту розвитку, участь у якому бере молодь віком до 35 років, здобутки яких є прикладом таланту та праці.

Цього року лауреатами конкурсу стали металург машинобудівного заводу “Прогрес” Олександр Рудний, вчителька англійської мови Гришковецької ЗОШ Світлана Ліпінська та працівник водоканалу Валентин Лисюк.


2014 – Рішенням Бердичівської міської ради від 24.01.2014 р. №795 затверджено рішення виконавчого комітету від 12.12.2013 р. №510 “Про перейменування вулиць міста”.

Таким чином рішення міськвиконкому щодо перейменування вулиць набрало чинності, згідно рішення вулицю Карла Лібкнехта перейменували на вулицю Європейську, вулицю Леніна – на вулицю Житомирську, вулицю Свердлова – на вулицю Вінницьку.

З трьох вулиць, які отримали свої назви з утвердженням радянської влади, лише вулиці Житомирській, яку в 1924 році перейменували на вулицю Леніна, повернули первісну історичну назву. До 1919 року вулиці Карла Лібкнехта та Свердлова мали назви відповідно Білопільська та Махнівська.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here