Home Історія Цей день в історії 24 серпня

24 серпня

1913
0
SHARE

1921 – однією з форм протистояння органів міліції збройній внутрішній контрреволюції були переслідування банд із застосуванням кавалерії і тачанок, а також відкриті бої з бандитськими угрупуваннями.

Так, цього дня загін шостого району міліції Бердичівського повіту зав’язав бій із добре озброєною, екіпірованою бандою. Очолював працівників міліції помічник начальника районної міліції Іван Васильович Дзюба. У ході кривавої сутички полягли смертю хоробрих сам Іван Дзюба, старший міліціонер Борис Кудров, молодші міліціонери Г.М. Скорняков, І.І. Шило та Василь Петрович Юденко.


1992 – у Бердичеві вперше відзначили свято Дня Незалежності України, встановлене постановою Верховної Ради України від 20.02.1992 р. “Про День незалежності України”.

Міська влада організувала свято під назвою “Цвіти і квітни, рідна Україно!”. У програмі свята, яке провели в міському парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, були виставки-продажі товарів, виступи самодіяльних та професійних колективів художньої самодіяльності, різноманітні конкурси. Урочистий мітинг відбувся о 18 годині біля пам’ятника Т.Г. Шевченку. Завершилось свято молодіжною дискотекою та святковим салютом.

У Бердичівському районі свято відзначили напередодні, 23 серпня, на стадіоні села Скраглівка, де для присутніх організували розважальну програму та святковий ярмарок.


2001 – під час відзначення ювілею нашої держави – Дня Незалежності України – колектив міського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №4 нагороджено почесною відзнакою – ювілейною медаллю “10 років незалежності України”.

На лицьовій стороні медалі розміщено малий Державний Герб України.

Загалом по Україні цією ювілейною медаллю було нагороджено 10000 організацій, установ та окремих громадян.


2002 – у Бердичеві помер Петро Павлович Кучук (1929-2002) – художник, художник-оформлювач.

kuchuk_01
Петро Кучук у майстерні серед власних картин.

Петро Кучук народився в селі Студениця нині Коростишівського району Житомирської області в багатодітній селянсько-хліборобській родині. З 1959 року проживав у Бердичеві, працював художником, художником-оформлювачем на ряді підприємств міста. З кінця 1960-х років, накопичивши творчий досвід і маючи в активі десятки мистецьких полотен, Петро Павлович брав активну участь у міських, обласних та республіканських виставках. Загалом Петром Павловичем за життя написано понад 70 творів різних жанрів. Нині значна колекція картин художника зберігається у фондах Музею історії міста Бердичева, в родинній колекції.

Похований Петро Кучук на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька) у секторі почесних поховань.


shkola6
Загальноосвітня школа №6.

2008 – у рамках проведення Дня міста, який співпав із Днем Незалежності України, у Бердичеві відкрито реконструйовану загальноосвітню школу №6 по вулиці Леніна (нині вулиця Житомирська), амбулаторію сімейної медицини по вулиці Богунській (нині вулиця Симона Петлюри), 22, та новий автобусний маршрут №14, початок якого знаходиться на вулиці КІМа (нині вулиця Зоряна).


Евеліна Олексіївна Філінюк (перша справа) з колегами на тренуванні.

2018 – Україна відзначила 27-у річницю Незалежності та 100 років відродження державності України. З цієї нагоди у Києві відбувся військовий парад, участь у якому взяли 4,5 тисячі військових і 250 одиниць техніки.

А ще вперше по Хрещатику крокував зведений підрозділ мужніх дівчат-військовослужбовиць. Переважно вони представляли столичний Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут. Серед учасниць цієї коробки – бердичівлянка. Це випускниця СЗОШ №12 Евеліна Олексіївна Філінюк, яка навчалася на другому курсі факультету фінансів і права Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


2022 – Цього дня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула клопотання ПП Телерадіокомпанія «Вік» (логотип «Телерадіокомпанія ВІК») (м. Бердичів), яка мовила на 1-му каналі в мультиплексі МХ-5 у м. Бердичеві Житомирської області, про анулювання її ліцензії та прийняла відповідне рішення.

Так майже на рік призупинила свою діяльність перша в нашому місті телерадіокомпанія, яка з’явилась у 2003 році та транслювала програми власного виробництва по мережі кабельного телебачення, в ефірі – за допомогою радіопередавача дециметрового діапазону та в мультиплексі МХ-5. Основний об’єм мовлення телекомпанії складали програми новин (виходили в ефір щогодини), ток-шоу, тематичні і пізнавальні передачі.

Свою роботу телерадіокомпанія відновила 22 серпня 2023 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here