Home Події в фотографіях 24 серпня 2015 року. Відкриття пам’ятника воїнам, які загинули в ході виконання...

24 серпня 2015 року. Відкриття пам’ятника воїнам, які загинули в ході виконання службового обов’язку на півдні України та в Донецькій і Луганській областях

1247
0
SHARE

24 серпня, у День Незалежності України, на території військової частини – польова пошта В3231 відбулось урочисте відкриття пам’ятника воїнам, які загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході нашої країни.

Мир та спокій у нашій країні здобуваються, на жаль, дорогою ціною. Сьогодні імена загиблих воїнів артилерійської бригади та 12-го окремого мотопіхотного батальйону з’явились на гранітних плитах. Це Юрій Артюх, Олексій Богуш, Дмитро Боровик, Олег Васюк, Іван Вовк, Олег Войтенко, Віктор Верещак, Олег Дяченко, Петро Дубик, Юрій Жабенко, Олег Задоянчук, Володимир Котвіцький, Віталій Крижак, Василь Малянівський, Олександр Мартинюк, Олексій Ощепков, Олександр Павлюк, Віталій Полонський, Олександр Сокорчук, Володимир Чеславський, Олександр Шишко, Роман Щербатюк, Олег Яндюк.

На початку заходу перед присутніми воїнами виступив виконуючий обов’язки командира військової частини – польова пошта В3231 Михайло Мужук: “Майже півтора роки ми не можемо спати спокійно. Гинуть найкращі українці. Серед них – наші земляки, які без вагань пішли боронити кордони держави. На жаль, багатьом з них не судилось повернутися живими”.

З привітальним словом виступив міський голова Василь Мазур: “Сьогоднішнє свято стало можливим завдяки мужності та героїзму наших земляків. Саме Житомирщина прийняла на себе перший удар ворога. Наші хлопці пішли першими захищати кордони держави. Саме тому втрати є дуже значними. Вічна пам’ять і слава захисникам”.

З’явився пам’ятник завдяки сприянню справжніх патріотів. Слова вдячності за цю благородну справу були адресовані голові правління ПАТ “Головинський граніт” Федору Горбаню, приватному підприємцю Ярославу Зубро, голові селищної ради Головино (Черняхівський район) Людмилі Заворотнюк. “Найменше, що може зробити нація, пам’ятати імена героїв, що стали вічним прикладом для прийдешніх поколінь”, – переконана Людмила Заворотнюк. Жінка подякувала батькам загиблих за те, що вони виховали гідних синів неньки-України. А теперішнім захисникам вона подарувала ікону Георгія Побідоносця, викарбувану на гранітній плиті. А як відомо, саме цей святий є заступником для усіх воїнів.

Прапор України зняли з гранітної плити. Під звуки гімну України у супроводі урочистого салюту присутні на заході дружини, батьки та рідні загиблих воїнів, громадськість міста поклали квіти до гранітних плит. Освячення пам’ятника здійснив благочинний Бердичівського округу Житомирської єпархії УПЦ протоієрей Віталій Бойков.

Під час проведення заходу відбулась ще одна подія – орденом “За мужність” ІІІ ступеня було нагороджено військовослужбовця бригади Василя Малянівського (посмертно). Нагороду з рук Михайла Мужука отримав син Героя – Денис, якому виповнилося лише два з половиною роки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here